Co je to svépomoc?

6.9.2019, Barbora Dařílková

Svépomoc je druh vzájemné pomoci laiků, které spojuje stejný problém, bez asistence či vedení odborníků. V našem případě se jedná o osoby, které své hraní vnímají jako problematické.
volunteers-2729696_1280.png

Svépomoc může být realizována například prostřednictvím svépomocných skupin. Na našem webu se můžete setkávat v diskuzním fóru nebo ve skupinovém chatu, kde se s ostatními můžete podělit o svou životní zkušenost. Hazardní hráči se mohou svěřit s jejich životním příběhem, rodinní příslušníci nebo osoby hazardním hráčům blízké se mohou podělit o to, jaké to je žít s hráčem. 

Reálný příběh osoby, která si prošla podobnou životní situací, je pro některé daleko přínosnější než rady odborníků, kteří jsou v mnoha případech pouze nositelé teorie. To neznamená, že lidé ze svépomocných skupin odborníky pohrdají, a totéž platí naopak. Zkušenost, kterou lidé získají ve svépomocných skupinách, naopak doplní odborný parametr léčby – vnese do něj životní zkušenost.

Ať už jste tedy přímo hráč, nebo blízký hráče, neváhejte se zapojit do diskuze ve fóru nebo skupinovém chatu. Všechny zkušenosti a myšlenky jsou vítány!

Za tým Naberte kurz, 

Bára