Možnosti pomoci

13.9.2020, Barbora Dařílková

Přerůstá Vám hraní nebo sázení přes hlavu? Zabírá Vám mnohem více času, než jste plánovali? Jsou Vaši příbuzní a blízcí znepokojeni nebo Vás přímo vyzývají ke změně? Dostáváte se kvůli hře do finančních potíží? Jste na sebe naštvaný? Jste v situaci, kdy hraje někdo z Vašeho blízkého okolí?
11.png

Jendou z možností je svépomoc
Na svépomoc se můžeme dívat jako na druh vzájemné pomoci osob, které spojuje určité téma, či oblast pomoci. V našem případě tedy hráčů a sázkařů hazardních her, kteří své hraní vnímají jako problematické, a usilují o změnu.  Může být realizována například prostřednictvím svépomocných skupin. Na našem webu se můžete setkávat ve skupinovém chatu, kde se s ostatními můžete podělit o svou životní zkušenost. Hazardní hráči se mohou svěřit s jejich životním příběhem, rodinní příslušníci nebo osoby hazardním hráčům blízké se mohou podělit o to, jaké to je žít s hráčem. 

Reálný příběh osoby, která si prošla podobnou životní situací, je pro některé daleko přínosnější než rady odborníků, kteří jsou v mnoha případech pouze nositelé teorie. To neznamená, že lidé ze svépomocných skupin odborníky pohrdají, a totéž platí naopak. Zkušenost, kterou lidé získají ve svépomocných skupinách, naopak doplní odborný parametr léčby – vnese do něj životní zkušenost. Můžeme Vám pomoci. Ať už máte jasnou představu toho, co chcete, nebo jen hledáte informace, neváhejte se obrátit na centrum Naberte kurz. Od seznámení s možnostmi pomoci, přes informace, jak taková pomoc probíhá, až ke konkrétnímu poradenství a zprostředkování na míru šité pomoci. 


Další možností jsou aplikace blokující hazardní obsah, nastavení sebeomezujících opatření, odborníci, kteří Vám v náročné situaci mohou pomoci či poradit a to jak face to face tak třeba on-line a ž po léčbu.

To, jakou cestou se vydat, jaké pro a proti hrají roli ve Vašem životě, co všechno lze ve Vašem případě podniknout, můžeme společně probrat tak, abychom nalezli tu nejlepší variantu. Můžete nás anonymně kontaktovat pomocí telefonické linky 773 774 373 nebo individuálního chatu. Pro ty z Vás, kteří hledají akutní pomoc tady a teď, je zde Pomoc v krizi. Nebojte si říci o pomoc.  

Od týmu Naberte kurz můžete čekat: 

  • vyslechnutí a informace,
  • podporu a hledání vhodných alternativ pomoci,
  • poradenství a zprostředkování služeb z široké palety spolupracujících odborníků, terapeutů, dluhových pracovníků, rodinných poradců, právníků…

Nemusíte na to být sami a kontaktujte nás. 

Tým Naberte kurz