Snižování rizik

2.9.2020, Barbora Dařílková

Snižování rizik neboli harm reduction je běžnou součástí našeho života, i když si to možná ani neuvědomujeme. Používáte rukavice, ochrannou přilbu nebo třeba záchranné pásy v autech?
8.png

I když primárně nevnímáme práci na stavbě, jízdu na kolečkových bruslích nebo řízení auta jako problém, automaticky se při těchto činnostech snažíme snížit dopady možných rizik, které z daných aktivit vyplývají. V týmu Naberte kurz děláme to samé v oblasti hraní a sázení. Hledáme ochranné faktory, které mohou každému jednotlivému hráči pomoci snižovat rizika vyplývající ze hry. 

Snižování rizik (harm reduction) klade důraz na individuální možnosti každého jednotlivce. Hledáme jak osvědčené, tak na míru šité cesty, abychom minimalizovali možné nepříznivé zdravotní, sociální a ekonomické dopady Vašeho hraní a sázení.  

Co to znamená v praxi? Tým Naberte kurz je tu pro všechny hráče a sázkaře, kteří chtějí:

  • Hrát a sázet bezpečně
  • Udržet si přehled nad časem věnovaným hře
  • Udržet si přehled nad penězi věnovanými hře
  • Zachovat si a rozvíjet zdravé vztahy s blízkými
  • Neztratit sami sebe a zachovat si zdravý životní styl

Pomocí telefonické linky 773 774 373, individuálního chatu nebo třeba emailu si s Vámi popovídáme o Vaší hře a Vašich herních návycích. Poskytneme Vám informace a poradíme, jak si při hraní poctivě nastavit bankroll management, jak neudělat z hraní osobní a vztahové tabu, či jak využít možnost sebeomezujících opatřeních. Je toho mnohem více, nebojte se nás kontaktovat. 

Více informací o naší práci a filozofii snižování rizik se dozvíte také v následujících článcích:

Snižujeme rizika

Princip snižování rizik

Snižování rizik v běžném životě?

Tým Naberte kurz