Blackjack: Pojistit se, nebo ne?

17.9.2019, Barbora Dařílková

Již víme, že hra Blackjack získala své jméno podle cenného karetního páru – pikové eso a černý kluk („black jack“). V moderní verzi této hry se však za Blackjack považuje kombinace jakýchkoli dvou karet, která Vám dá součet 21.
cards-1437776_1280.jpg

To znamená, že pokud před Vámi na stole přistane eso a jakákoli karta s hodnotou 10 (10, kluk, dáma, král), máte Blackjack. Obvykle se vyplácí v poměru 3:2, tzn. dostanete 1,5násobek Vaší sázky. Pokud ovšem dealer také nemá Blackjack, v tom případě by se jednalo o stand off, a tudíž by se Vám sázka vrátila.

Pokud uvidíte, že před dealerem leží eso, nemusíte však ještě zoufat. Můžete se pojistit! Kasino Vám obvykle nabídne výplatu pojištění v poměru 2:1. Pokud byste se tedy rozhodli pojistit proti Blackjacku krupiéra polovinou Vaší původní sázky a on by Blackajck opravdu dostal, vyšlo by Vás to takříkajíc „šul nul“.

Má ale smysl se proti Blackjaku pojišťovat? Profesionální hráč Blackjacku Colin Jones tvrdí, že ne. A pokud byste přece jen cítili potřebu se pojistit, podle Jonese vsaďte alespoň výši Vaší původní sázky.

Co si myslíte o této možnosti? Podělte se s námi v diskuzním fóru.

Za tým Naberte kurz, 

Bára