Blackjack: Jak se hraje?

15.9.2019, Barbora Dařílková

Cílem hry Blackjack je dostat se blíž než krupiér k hodnotě karet 21 a zároveň danou hodnotu nepřekročit.
casino-1107736_1280.jpg

Po umístění sázek na stůl dealer rozdá všem po dvou kartách, které jsou lícem nahoru. Sobě dá také dvě karty, jedna je nicméně lícem dolů. První jsou „na tahu“ hráči, kteří si od krupiéra mohou postupně vyžádat další karty, než jsou spokojeni se svým součtem. Pokud hráč překročí hodnotu 21 (čemuž se říká trop), krupiér karty okamžitě sebere společně se sázkou. Pokud překročí oba, sázky se vracejí, stejně jako při stejné hodnotě karet s krupiérem (stand off). Vyhrává ten, kdo je na konci blíže kýženým 21, a je mu vyplacena výhra v poměru 1:1. 

Princip je jednoduchý, ale v praxi má hráč po rozdání prvních dvou karet možnost volit z několika různých kroků

  • Hit: Vzít si další kartu nabízenou krupiérem.
  • Stand: Ukončit hru (nebrat si další kartu).
  • Double: Zdvojnásobit vsazenou částku. Pokud má hráč pocit, že má šanci přebít krupiéra, může zdvojnásobit vsazenou částku, ale dostane už jen jednu kartu.
  • Split: Rozdělit hru. Pokud hráč dostane dvě karty stejné hodnoty, má možnost s každou kartou hrát samostatnou hru, za předpokladu, že zdvojnásobí sázku.
  • Vzdát hru: V některých kasinech může hráč poté, co obdrží první dvě karty, hru vzdát; pak ztrácí polovinu vsazené částky.

Až dohrají všichni hráči, hraje krupiér. Otočí i druhou kartu, která mu napoví, jak pokračovat. Pokud je součet karet 16 nebo nižší, krupiér si musí vzít další kartu. Pokud je součet 17 a více, krupiér hru končí. 

Co je vlastně onen Blackjack?  A dá se proti němu pojistit? To se dozvíte v následujícím článku. Mezitím se můžete podělit o své zkušenosti s touto hrou v diskuzním fóru.

Za tým Naberte kurz, 

Bára