Krize: Vánoce a hraní 1/3

20.12.2019, Barbora Dařílková

V předešlých článcích jsme si popsali, co je to krize, jak ji na sobě poznáme, a jak ji zvládnout. Jelikož se blíží období vánočních svátků, podíváme se na to, jaké nástrahy a potencionální krize mohou o Vánocích vyvstat pro hráče hazardních her.
christmas-2939314_1920.jpg

Ze všech svátků v roce jsou to právě Vánoce, které jsou nejvíce spojovány s rodinou. Měli bychom se po hektickém roce zastavit a užít si svátky klidu se svými blízkými, na které jsme možná kvůli různým povinnostem neměli tolik času. Co když ale sedíte před stromečkem a místo sdílení radosti s rodinou přemýšlíte o tom, kolik byste zrovna mohli vyhrávat v ruletě? Nebo se možná na druhém konci světa odehrává sportovní utkání, na které byste mohli sázet live? A co když Vám při štědrovečerní večeři unikají vánoční bonusy u Vaší oblíbené sázkové kanceláře? Co s tím?

Pokud Vás přepadají podobné pocity, je pravděpodobné, že jste zvyklí hrát pravidelně. Možná jste hrou během roku zaujatí natolik, že přestáváte svým blízkým rozumět, a proto je pro Vás těžké s nimi najít společnou řeč. Tak raději v myšlenkách utíkáte k tomu, co je známé a bezpečné – hraní. Pokud si hráč má nastavit zrcadlo a postavit se k nepříjemnostem čelem, kdy jindy, než o Vánocích? Svěřte se blízkým, že se necítíte dobře. Nemusíte být konkrétní a mluvit přímo o hraní, stačí sdílet své pocity. Možná Vám rodina pomůže odvést pozornost od toho, co Vás tíží, a začnete se společně znovu poznávat. (Pokračování v následujícím článku.)

Za tým Naberte kurz,        

Bára

HR: Zkuste využít vánoční svátky k sebereflexi a obnovení sociálních vazeb. 

Sběratelský koníček Hokejová kartička slavné šedesátosmičky nebo ...
Napsala Marketa, vytvořeno 16.3.2020 15:13:48 Číst
Pěkný den, máte pravdu v Tabák-tisk GECO se dá koupit stírací los Kapitán. Předpokládám, že ...
Napsala Jana, vytvořeno 10.2.2020 10:29:32 Číst
To není pravda, zkuste si to z nějakého neznámého počítače bez uložených cookies. Pokud ...
Napsal Anonym4862, vytvořeno 4.2.2020 15:30:34 Číst
Přejít do diskusního fóra