Zrušení uživatelského konta přes e-mail

21.1.2021, Jana Šatánková

Rozhodli jste se v rámci současných opatření zrušit své hráčské konto? Jak to ale udělat, když jsou provozovny uzavřené? Zrušení registrace můžete udělat i online. Připravili jsme několik bodů, jak postupovat.
Přidat nadpis.jpg

1) Zjistěte si e-mailovou adresu zvoleného provozovatele. (Po rozkliknutí jeho oficiálních stránek bývá v kontaktech či v zápatí stránky.) 

2) Na tuto adresu zašlete e-mail: Předmět Zrušení registrace“  Text e-mailuŽádám o zrušení uživatelského konta. Váš podpis

3) Měl by Vám přijít e-mail s oficiálním dokumentem, který je třeba vyplnit. Jeho název je Žádost o zrušení uživatelského konta. Vzhledem k tomu, že je dokument ve formátu PDF, je potřeba jej vytisknout a vyplnit. Žádost obsahuje jméno a datum narození. Další položkou je žádost o vyplacení zbytkového kreditu na uživatelském kontě. Toto vyplacení lze žádat převodem na účet, případně vyplacením v hotovosti přímo v kamenné pobočce (toho je možné využít, když se rozhodnete odnést tiskopis přímo na pobočku).

4) Vyplněný tiskopis je třeba naskenovat a buďto ho:
- odeslat opět na e-mailovou adresu nebo
- zaslat jej poštou nebo
- odnést tiskopis přímo na pobočku.

5) V brzké době byste měli obdržet potvrzení o zrušení konta.

I přes zrušení uživatelského konta má společnost povinnost uchovávat osobní údaje po dobu 10 let na základě Zákona o hazardních hrách. Výmazu osobních údajů z databáze lze dosáhnout pouze pro marketingové účely – ten automaticky zaniká zrušením uživatelského konta. Co se týče dalších povolení tak AML zákon 253/2008 Sb. i Zákon o hazardních hrách 186/2016, ukládají provozovateli povinnost uchovat osobní údaje hráče po dobu 10 let. V případě, že by je tedy provozovatel smazal, jednal by protiprávně a vystavil by se postihu. Kamerové záznamy jsou rovněž uchovány a to po dobu 2 let.

HR: Pokud byste se rozhodli podniknout další kroky můžete si vybrat některou z aplikací blokující hazard, nebo požádat o zápis do rejstříku fyzických osob vyloučených z účasti na hazardních hrách.

Mějte pěkný den a Naberte kurz :-)
Jana

Další články

Co je to svépomoc?

06.09.2019, , Svépomoc

Svépomoc je druh vzájemné pomoci laiků, které spojuje stejný problém, bez asistence či vedení...

Snižování rizik

12.11.2020, , Svépomoc

Snižování rizik neboli harm reduction je běžnou součástí našeho života, i když si to možná ani...

Rejstřík spuštěn

10.01.2021, , Svépomoc

Rejstřík vyloučených osob není černý rejstřík