Týden zodpovědného hraní: Sportovci a gambling aneb proč (si) sportovci hrají

12.11.2023, Jana Šatánková

Máme tady poslední podcast, který je zaměřený na hazardní hraní v kontextu sportu.
ZAJÍMAVOSTI úvodní fotky k článku (17).jpg

Hazardní hraní v kontextu sportu

Hazardní hraní spadá už do daleké minulosti a je často spojeno s nějakým sportovním kláním - sázení na vozatajské závody nebo třeba gladiátorské souboje. Sportovnímu prostředí se ale rozhodně hazard nevyhýbá ani v současnosti. Mluvit můžeme třeba o sázkách na fotbal, tenis nebo třeba basketbal.

Kdo vlastně na sport sází? Mohou to být jak lidé, kteří se tolik sportu nevěnují, stejně tak ale i aktivní sportovci z malých týmů až po vrcholové hráče.
Čím to ale je?  Proč jsou ohroženi mimo jiné i sami sportovci nám přiblíží David Bezdomnikov, zástupce ředitele Společnosti Podané ruce

David dále přiblíží současné kauzy u nás i ve světě nebo nedávné velké téma sázení na na e-sporty, které se rozmohlo hlavně v době covidové pandemie, kdy byla sportovní klání značně omezena. Zaměří se také na možnosti snižování negativních dopadů i to kam se lze obrátit, když se začnou objevovat výstražné vykřičníky.


Primární prevence pro žáky - Hra na hraně

Projekt zaměřený na sportovce a jejich duševní zdraví - Čistá hlava
Je zde ale také konec TÝDNE ZODPOVĚDNÉHO HRANÍ.
Neznamená to ale, že se jedná i den, kdy byste měli ukončit zodpovědný přístup - ba naopak z podcastů, webinářů, besed a všeho dalšího co tento týden obsahoval jste se dozvěděli spoustu zajímavých informací.

Teď je na čase přenášet je do praxe :-)
Jana Naberte kurz