Kurzové sázení: Pravidlo č. 2

25.12.2019, Markéta Málková

Minulý článek nám představil první pravidlo zodpovědného sázkáře. Pravidlo týkající se nastavení sebeomezujících opatření. V tomto článku se podíváme na druhé pravidlo z našeho desatera zodpovědného sázkaře.
Desatero zodpovědného sázkaře (1).png

Základem zodpovědného přístupu k sázení je mít stanovený finanční strop. Důležitým krokem je vymezit si přesně určenou částku, kterou vložíte do sázení. Tento způsob hospodaření s penězi je označován jako bankroll management neboli money management. 

Pojem bankroll pochází z pokerové terminologie, lze ho však využít v rámci jakékoliv hazardní hry. Pokud si tento pojem tedy vztáhneme ke kurzovému sázení, jde potom o peníze, které jsou vyhrazené pouze na sázení. Slovním spojením bankroll management pak označujeme způsob, jak s těmito penězi zacházet.

Mělo by se tedy jednat o peníze, které když prohrajete, nebudou Vám nijak výrazně scházet a jejich ztráta by neměla negativně ovlivnit Váš život. Tuto vyhrazenou částku můžeme nazvat jako volné peníze, které si lze jednoduše spočítat v naší mobilní aplikaci Port (Naberte kurz). O té a dalším pravidlu zodpovědného sázkaře si řekneme příště.

Slyšeli jste o termínu bankroll management? Máte vyhrazenou příslušnou částku, kterou investujete do sázení? Za Vaše příspěvky budu ráda v diskuzním fóru.

Za tým Naberte kurz,

Markéta

HR: Stanovte si Váš finanční strop. 

Zdroj: Jaroslav Popela, POKER – pravidla, tipy a triky, 2011

Další články

Kurzové sázení: Pravidlo č. 3

21.12.2019, , Svépomoc

Nastavit si sebeomezující opatření a stanovit si finanční strop. První dvě pravidla z desatera...

Kurzové sázení: Pravidlo č. 4

09.01.2020, , Svépomoc

Minulé články se věnovaly prvním třem pravidlům, která jsou důležitá k uchopení problematiky...

Kurzové sázení: Pravidlo č. 5

20.01.2020, , Svépomoc

Již víme, že základem je nejen nastavení sebeomezujících opatření, ale také mít vymezený finanční...