Kurzové sázení: Pravidlo č. 1

18.12.2019, Markéta Málková

V dnešním článku se podíváme na první pravidlo z desatera zodpovědného sázkaře. Konkrétně se zaměříme na opatření pro zodpovědné hraní neboli sebeomezující opatření.
Desatero zodpovědného sázkaře.png

Jedná se o jednotlivé limity, které si lze nastavit nebo jednotlivě odmítnout při samotné registraci do sázkovny. Dle Zákona č. 186/2016, Sb. o hazardních hrách je provozovatel hazardních her u kursové sázky povinen umožnit účastníkovi hazardní hry nastavit si maximální výši sázek za jeden den, výši sázek za jeden kalendářní měsíc, výši čisté prohry za jeden den, výši čisté prohry za jeden kalendářní měsíc. 

Online sázkovna je potom povinna umožnit nastavit ještě k výše zmíněným opatřením následující. Maximální počet přihlášení do uživatelského konta za jeden kalendářní měsíc, maximální dobu denního přihlášení na uživatelském kontu do jeho automatického odhlášení a dobu, po kterou sázkaři nebude umožněno zúčastnit se hazardních her. Provozovatel je povinen účastníka hazardní hry upozornit na nabídku využití a stav nastavených sebeomezujících opatření, a to po každém přihlášení do jeho uživatelského konta. Jednotlivé sázkovny mají informace týkající se nastavení sebeomezujících opatření uvedeny v jejich herních plánech. Nastavení těchto limitů bývá jednou z podmínek úspěšného dokončení registrace.

Jaká je Vaše zkušenost s nastavením, odmítnutím nebo změnou sebeomezujících opatření u sázkoven? Za Vaše zkušenosti budu ráda v diskuzním fóru. Na sebeomezující opatření týkající se hracích automatů se můžete podívat v rubrice kolegyně Jany Hrací automaty: Zodpovědné hraní.

Za tým Naberte kurz,

Markéta

HR: Nastavte si limity, protože sebeomezováče jsou výhra pro hráče.

Další články

Kurzové sázení: Pravidlo č. 2

21.12.2019, , Svépomoc

Minulý článek nám představil první pravidlo zodpovědného sázkáře. Pravidlo týkající se nastavení...

Kurzové sázení: Pravidlo č. 3

21.12.2019, , Svépomoc

Nastavit si sebeomezující opatření a stanovit si finanční strop. První dvě pravidla z desatera...

Kurzové sázení: Pravidlo č. 4

09.01.2020, , Svépomoc

Minulé články se věnovaly prvním třem pravidlům, která jsou důležitá k uchopení problematiky...