Krize: Vánoce a hraní 2/3

21.12.2019, Barbora Dařílková

Co když ale hrajete na mobilním telefonu, nebo počítači, a je pro Vás těžké, nebo dokonce nepředstavitelné, že byste byli celý den bez hry? I to je samozřejmě v pořádku, změna může chvíli trvat, Vánoce, nevánoce.
winter-4705390_1920.jpg

V takové situaci si můžete během svátků vždy vyhradit část dne na hru a část dne na rodinu. Můžete se třeba všichni společně vydat na procházku s tím, že si mobilní telefon necháte doma. 

Existují ale i hráči, kteří hrají nárazově. Hraní je pro ně úleva od stresu a napětí. Řadíte se do této skupiny? Pokud ano, možná Vám právě Vánoce připadají jako rizikové období. A právem. I když by se mělo jednat o svátky klidu a míru, spousta lidí se během přípravy Vánoc dostane pod tlak. Nechcete místo zdobení stromečku sedět v kasinu po hádce o tom, kdo vykostí kapra? Nejlepší strategií by tedy mohlo být podobným konfliktům předcházet. Jak na to? Buďte v úzkém kontaktu se svými emocemi, místo vyhrocení situace se raději zhluboka nadechněte a odejděte, zaměstnejte se nějakou rutinní činností (úklid, sport atd.), pochvalte se za to, jak dobře vánoční napětí zvládáte. V neposlední řadě se nebojte podělit o své pocity s blízkými. (Pokračování v následujícím článku.)

Za tým Naberte kurz,

Bára

HR: Vymezte si specifický čas na hru a zkuste předcházet konfliktním situacím. 

Sběratelský koníček Hokejová kartička slavné šedesátosmičky nebo ...
Napsala Marketa, vytvořeno 16.3.2020 15:13:48 Číst
Pěkný den, máte pravdu v Tabák-tisk GECO se dá koupit stírací los Kapitán. Předpokládám, že ...
Napsala Jana, vytvořeno 10.2.2020 10:29:32 Číst
To není pravda, zkuste si to z nějakého neznámého počítače bez uložených cookies. Pokud ...
Napsal Anonym4862, vytvořeno 4.2.2020 15:30:34 Číst
Přejít do diskusního fóra