Hrací automaty: Zodpovědné hraní 6/8

23.12.2019, Jana Šatánková

V další ze série článků o bezpečném hraní se budeme věnovat oblastem, které je dobré si na začátku určit. Řeč je o maximálních sázkách, výběrech a ztrátách. Věnovat se budeme rovněž nelegálním serverům.
line-1015682_1920.jpg

V prvním článku o zodpovědném hraní jsme rozebrali sebeomezující opatření, jejichž možnost nastavení je povinností poskytovatele definovanou zákonem. V případě, že o tato nastavení nestojíte ať z jakéhokoli důvodu, můžete s nimi zkusit pracovat na vlastní pěst. Například tak, že budete nosit do herny pouze částku ke hře určenou. Částka se odvíjí od volných financí na určitý den, týden, měsíc. Pomoct Vám určit si volné peníze může naše aplikace PORT, kde díky kalkulačce získáte snadný přehled o svých financích.

Můžete si rovněž zřídit vlastní platební kartu určenou pro hazardní hry. Lze tak mít snadný přehled o hraní a zároveň jistotu, že neutratíte více, než jste si vytyčili. V rámci debetní karty, která se běžně dává k bankovnímu účtu můžete čerpat vlastní peníze do výše zůstatku, který tam máte vložený. A to finance, jejichž ztráta pro Vás či Vaši rodinu nebude ohrožující. Tato možnost je rovněž velice efektivní v případě hraní hazardních her online. Chrání Vás také před tím, že si z vašeho účtu někdo vezme všechny vaše úspory. Je totiž spousta nelegálních serverů, které může být těžko rozeznat od těch legálních. Jedná se často o provozovatele sídlící v zahraničí a na základě nejistého právního statutu a vlastnické struktury je velké riziko že nebude možná právní vymahatelnost.

Další možností je dělat si "herní evidenci". V rámci toho si zapisovat čas strávený hrou, výši sázek, výběrů a ztrát. Díky tomu získáte přehled o Vaší hráčské aktivitě. V rámci našeho projektu vznikla mobilní aplikace, díky které si zadané informace můžete prohlédnout rovněž v přehledném grafu pro snadnější přehlednost. Aplikaci lze stáhnout ZDE.

HR: Mít přehled pomáhá mít kontrolu.

Mějte pěkný den a Naberte kurz :-)

Jana

Další články

Využití volného času je pro každého jiné. Lišíme se ve způsobech, kterým jej trávíme i v oblasti...

Existují různé způsoby, které mohou pomoci zapomenout na strasti běžného života. Není nic...

Přemýšleli jste někdy nad tím, co obnáší registrace do společností provozujících hazard? Případně...