Hrací automaty: Zodpovědné hraní 5/8

16.12.2019, Jana Šatánková

Minule jsme se věnovali hře s nepříjemnými spoluhráči, a to konkrétně stresem, alkoholem a dalších látek.  Rovněž také o významu časových hranic pro hru...
alone-2666433_1280.jpg

Dnes se zaměříme na psychický stav hráče. Psychický stav můžeme považovat prožívání člověka v daný moment či časový úsek. Ten je ovlivněn situacemi, před kterými stojíme, emočním rozpoložením, charakterovými vlastnostmi nebo třeba kvalitou spánku. Všechny tyto faktory ovlivňují psychický stav člověka a odrážejí jeho tělesnou reakci (pocení, bušení srdce…), výrazovou složku (př. smích, pláč) jeho chování nebo rozhodování. Pokud se člověk nachází v pozitivních emocích dochází ke zvýšení obavy riskovat při aktivitě s velkým rizikem. V rámci aktivit s malým rizikem se jeho obavy snižují. Negativní emoce snižují nadhled nad aktivitou, schopnost racionálně uvažovat a objektivně rozebrat situaci. Znamená to tedy, že se výrazně projevuje psychický stav hráče při hře. Při pozitivním nalazení je tedy větší pravděpodobnost "střízlivého" pohledu na hru, a to i v rámci zohlednění vlastních limitů a finančních či časových možností. Co ale v případě výhry? V těle dochází k vyplavení velké míry několika druhů "hormonů štěstí". Které mohou mít za výsledek chuť oslavit výhru další hrou. V tuto chvíli může mít člověk pocit, že se jedná o nejlepší nápad peníze ještě znásobit. Jak bylo již psáno v článku Zodpovědné hraní 3/8 - automaty fungují na jednotlivých ukončených procesech a tím je způsobena větší pravděpodobnost toho, že k další velké výhře nejspíš nedojde. 

Výše zmíněné procesy mohou hráče ovlivnit i v jiných rovinách, než je samotné hraní. Negativní emoce a obavy mohou být vyvolány či znásobeny například dluhy a obavou z jejich odhalení před blízkými, přáteli či věřiteli.  To může vést ke snaze dohánět ztráty hraním za účelem pokrytí dluhů z hraní. Což je na stejném principu zmíněném výše a důležité je taktéž zvědomění si pravděpodobnosti výhry s ohledem na nastavení výherních automatů.

HR: Nechci být vydán na milost a nemilost svým emocím. Chci je používat, užívat si je a ovládat je.“ Oscar Wilde

Mějte pěkný den a Naberte kurz :-)

Jana

Další články

Využití volného času je pro každého jiné. Lišíme se ve způsobech, kterým jej trávíme i v oblasti...

V další ze série článků o bezpečném hraní se budeme věnovat oblastem, které je dobré si na...

Existují různé způsoby, které mohou pomoci zapomenout na strasti běžného života. Není nic...

Sběratelský koníček Hokejová kartička slavné šedesátosmičky nebo ...
Napsala Marketa, vytvořeno 16.3.2020 15:13:48 Číst
Pěkný den, máte pravdu v Tabák-tisk GECO se dá koupit stírací los Kapitán. Předpokládám, že ...
Napsala Jana, vytvořeno 10.2.2020 10:29:32 Číst
To není pravda, zkuste si to z nějakého neznámého počítače bez uložených cookies. Pokud ...
Napsal Anonym4862, vytvořeno 4.2.2020 15:30:34 Číst
Přejít do diskusního fóra