Hrací automaty: Zodpovědné hraní 4/8

20.11.2019, Jana Šatánková

Jaké okolnosti mohou ovlivňovat hru a jaké důsledky z toho mohou plynout? Na co se soustředit?
time-2743994_1280.jpg

Čas. Někdy utíká jak zběsilý a někdy je jak stojatá voda. Je tolik věcí, které bychom chtěli stihnout – práce, blízcí, koníčky nebo třeba relaxace. Neustálé plánování a hledání rovnováhy mezi všemi činnostmi. Tím, že si je ohraničíte můžete této rovnováhy snadněji dosáhnout. Stejně je tomu i v hráčství. Pokud si nastavíte čas, který hře chcete věnovat snižujete riziko toho, že se v jednu chvíli podíváte na hodinky a ustrnete nad tím, jak je možné, že čas tak rychle utekl. Nehledě na důsledky, které z toho plynou, například ve vztahu právě k těm aktivitám, ze kterých byl čas ukrojen, například spánek. 

A co teprve alkohol a další látky. Je příjemné, když se při hře nemusíte ani zvedat a jen žádat obsluhu o další pití. Přemýšleli jste, ale někdy nad tím proč tomu tak je? Může to být například proto, že pitím alkoholu dochází k ovlivňování komunikace mezi mozkem a zbytkem těla. Následně dochází ke zpomalování reakcí, narušení rovnováhy a zastřenému úsudku. To se výrazně odráží na hře. Jedná se o další věc, která zvedá výhodu kasina či herny.  Není proto nezbytně nutné přidávat provozovatelům další výhody, kterých již nad hráči tak či tak má už dost.

Všechny tyto činitelé mají vliv na zdraví. Vyčerpání, nevhodné stravování působí rovněž na psychiku a vystavuje Vás stresu. Stres je důležitým faktorem, který ovlivňuje chování při hře. Mezi další faktory, které člověka mohou stresovat patří i tlak, který je na něj vyvíjen okolím. Ať už tlak citové či ekonomické situace může vést k tomu, že si hledá nějakou cestu, jak si vyčistit hlavu, případě, jak se zbavit problémů. Výherní automaty poskytují únik od reality. Skryté místo s přátelským personálem, pitím v ceně, soukromím a samotnou hrou u které když člověk chce, může naprosto vypnout. Je to ale také místo, kde člověk velmi snadno může přijít o peníze, ztratit se v čase a nabýt dojmu, že ho za jeho zdmi nic dobrého nečeká. Nekažte si proto svůj den a své zdraví, ale zkuste s námi hledat takové cesty, které povedou k tomu, že si do kasina půjdete skutečně jenom zahrát. Nebo Vám naopak můžeme pomoci skončit a pokud se kdykoliv později někdy vydáte si zase zahrát, tak už pro Vás bude snadnější se v tomto prostředí pohybovat tak, aby Vám to co nejméně škodilo. 

HR: Nezapomínejte, znali to již naši předci: Všeho moc škodí a dobrého po málu.

Mějte pěkný den a Naberte kurz :-)
Jana

Další články

Minule jsme se věnovali hře s nepříjemnými spoluhráči, a to konkrétně stresem, alkoholem a...

V další ze série článků o bezpečném hraní se budeme věnovat oblastem, které je dobré si na...

Existují různé způsoby, které mohou pomoci zapomenout na strasti běžného života. Není nic...