Hrací automaty: Zodpovědné hraní 3/8

11.11.2019, Jana Šatánková

Jak je to vůbec s nastavením výherního automatu a které věci striktně nařizuje?
stairs-4574579_640.jpg

Každá hra má svá pravidla. Pokud chceme hrát považuje se za rozumné se s nimi seznámit. Co ale výherní automaty? Stačí pár základních dovedností a hrát může prakticky kdokoli? Je tomu opravdu tak?

Výherní automat funguje na jednotlivých ukončených procesech, a to pro každé protočení, které nesmí být kratší než 2 sekundy. Tento proces se odvíjí pouze od nastavení automatu, a to konkrétně výherního podílu, jinak je výsledek čistě náhodný. Nastavení výherního podílu u technické hry nesmí být nižší než 75 % a vyšší než 100 %. 

Co je ale výherní podíl a k čemu slouží? Jedná se procentuální minimální výhru na 100 000 protočení. Pokud si tedy hráč 100 000 zahraje a spočítá peníze do hry vložené, dostane dle nastavení automatu (př. 75 %) ¾ vložených peněz zpět. Což by bylo přibližně za takových 60 hodin čistého času, pokud je hráč stále u toho samého automatu a přišel na začátek počítání a nepočítáme-li povinné přestávky, které každý hráč ze zákona musí mít . Po každých 120 minutách je vždy povinná přestávka 15 minut. Tento čas je skutečně dobré využít například k nadýchání se čerstvého vzduchu nebo protažení přesezených hýždí. Dalším zajímavým faktem je i omezení maximální sázky na jedno protočení. V herně je maximální sázka 100 Kč s na protočení, v kasinu je maximální sázka 1000 Kč. Pokud by se stalo to, že za celé 2 hodiny hráč nevyhraje ani jedenkrát a sází v kasinu v kuse za maximální sázku může tak stihnout prohrát až 3 000 000 Kč, což podle mě není málo.

Pokud chcete mít přehled o vašem zůstatku, částce nejvyšší sázky, nejvyšší výhry nebo nejvyšší hodinové prohry dozvíte se je v uživatelském kontu.

 

Vzhledem k výše zmíněným faktům je zřejmé to, že se nelze spoléhat na to, že je hraní výherních automatů z dlouhodobého hlediska výhodné. Jedná se o zábavu, a ne zdroj příjmu.

 

HR: Je dobré nastavit si dopředu výši peněz pro hru a tuto částku brát jako vklad s nejistou návratností. Jako u dalších druhů zábavy – pokud jdu třeba na bazén, nečekám, že mi někdo peníze při odchodu vrátí. Užiju si plavání a příjemně strávený čas.

Mějte pěkný den a Naberte kurz :-)
Jana

Další články

Jaké okolnosti mohou ovlivňovat hru a jaké důsledky z toho mohou plynout? Na co se soustředit?

Minule jsme se věnovali hře s nepříjemnými spoluhráči, a to konkrétně stresem, alkoholem a...

V další ze série článků o bezpečném hraní se budeme věnovat oblastem, které je dobré si na...