Hrací automaty: Zodpovědné hraní 1/8

3.11.2019, Jana Šatánková

Opatření pro zodpovědné hraní a využití sebeomezujících opatření. O co vlastně jde a k čemu slouží?
problem-3303396_1280.png

Na začátku rubriky Hrací automaty jsem zmiňovala, že se budu věnovat i zodpovědnému hraní. Dnešní článek se věnuje sebeomezujícím opatřením. Říká Vám to něco?   

V případě úspěšné registrace do některé ze společností provozující hazardní hry jste je minimálně stvrdili svým podpisem. Ze zákona o hazardním hraní je povinností provozovatele umožnit nastavění těchto omezení nebo je jednotlivě odmítnout. Pokud přemýšlíte nad tím, že si nejste tohoto podpisu vědomi, je dost možné, že je obsluha nastavila za Vás. Třeba z důvodu zrychlení samotné registrace a zároveň ochrany svojí společnosti před tím, abyste utratili méně, než by se z Vás dostat dalo. Ale to jsou jenom spekulace, proč by to byl kdo dělal? Co to ale tedy tato opatření jsou?  

Sebeomezující opatření jsou vlastně o pomocné mechanismy, které Vám pomáhají držet hraní na uzdě a předejít tak nepříjemnému zjištění, že jste do hry vložili více, než jste původně chtěli. Tato série článků se věnuje jednotlivým opatřením, na které máte ze zákona nárok a rovněž zajímavým zásadám, které Vás podpoří v tom, že hazardní hra je druh zábavy. Zábava přeci přináší radost a uspokojení. Není přece tolik zábavné pociťovat úzkost nebo výčitky.  

HR: Kdo vlastně vydělá na tom, že pro "urychlení registrace" s Vámi personál přeskočí nastavení sebeomezujících opatření?  

Mějte pěkný den a Naberte kurz :-)  

Další články

Druhy sebeomezujících opatření. Máte pocit, že Vám je nikdo pořádně nevysvětlil nebo že se jedná...

Jak je to vůbec s nastavením výherního automatu a které věci striktně nařizuje?

Jaké okolnosti mohou ovlivňovat hru a jaké důsledky z toho mohou plynout? Na co se soustředit?