A s kým mluvíte Vy?

8.3.2021, Jana Šatánková

Někdy může mít člověk pocit, že mu nikdo nerozumí a nemá se na koho obrátit. Jsou témata, která může být nepříjemné otevírat v okruhu rodiny, přátel nebo třeba v práci. Na koho byste se obrátili Vy?
NKmluvíte2.png

Tak jako změnil Covid-19 svět okolo nás, tak se dotkl i oblasti hazardního hraní - ať už zvýšeným zájmem o loterie, přesunu hraní do online prostředí nebo třeba vyhledávání nových sázkových příležitostí, které by Vás jinak ani nezaujali. 

Pro některé z Vás to může být dočasné zpestření, nové zkušenosti ale i třeba prostředek ke „snadnému získání peněz“. Je třeba neopomenout, že k hazardním hrám ale patří i jistá rizika. Právě proto Vám v Naberte kurz pomáháme si tato rizika včas uvědomit a tím jim předcházet. Vytvořili jsme tým pracovníků, na které můžete narazit v různých diskusích, případně s nimi být v kontaktu přímo tady na webu. 

Otevíráme aktuální témata hazardního světa, stejně tak ale i témata, která mohou být tabuizována. Respektujeme, pokud chcete v hraní setrvat a nabízíme cesty, kterými snižovat rizika případných negativních dopadů - ať už na oblast financí, vztahů nebo zdraví. Můžeme Vám pomoci předejít zacyklení se v „bludném kruhu“ dohánění ztrát, nebo Vám ukázat, jak hned dopředu nastavit mantinely, které pomohou držet hru pod kontrolou. Společně můžeme odhalit rizikové situace, které by pro Vás v budoucnosti mohly být náročné. 

Nabízíme nesoudící prostředí, díky kterému můžeme společně zjistit, jak na tom s hraním jste a na základě toho Vás podpořit v hledání vhodné cesty. 

 

Co je dobré neopomenout?

  1. Sebeomezující opatření.
  2. Seznámení s herním plánem.
  3. Hrát s čistou hlavou.
  4. Přehled nad financemi a časem strávenými hrou.
  5. Hraním neuniknete od starostí běžných dní.
  6. Přemýšlejte nad tím, z jakého důvodu hrajete – nenechte hru převzít otěže.

HR: Dopředu si nastavte, kolik do hry chcete věnovat. Tento čas a peníze do hry berte jako nenávratný – kupujete si zábavu, vzrušení. Honba za doháněním ztrát se totiž snadno může překlenout do problémových situací.

Nejste sami.


Další články

Většina z Vás nejspíš slyšela o organizaci Anonymní Alkoholici. Víte ale, že existují i Anonymní...

Tým Naberte kurz

23.05.2020, , U nás

Všechny naše kontakty na jednom místě.