Týden zodpovědného hraní: Já jako pokerový hráč

7.11.2023, Jana Šatánková

Jak se na tuto karetní hazardní hru dívá někdo zevnitř? Jak spolu souvisí pokerový turnaj, cash game, ruleta a automaty? Co je pro profesionálního hráče pokeru nejdůležitější? Pojďte se s námi podívat na tento svět očima hráče, který se účastnil velkých turnajů ale zároveň si vyzkoušel pozici rozdávajícího.
ZAJÍMAVOSTI úvodní fotky k článku (18).jpg

V minulém podcastu jste se dozvěděli jaké spojení je mezi sendvičem a pokerem. Dnes se na Poker zaměříme trošku blíže. Hraje s jedním balíčkem žolíkových karet, ze kterých se (ne vždy) žolíci odeberou. Obvykle se tedy hraje s 52 kartami ve čtyřech barvách – piky/listy, srdce, káry/diamanty a kříže. Od každé barvy v balíčku najdete 13 karet různých hodnot. Kromě hracích karet je třeba mít také žetony neboli chipy, pomocí kterých se sází. V neposlední řade je nutné přibrat i protihráče, neboť poker je hra pro dva až 14 hráčů (podle varianty). Bližší pravidla můžete nalézt zde - Poker: Základní pravidla. Zalíbilo se Vám v duchu předchozího podcastu ohledně historie? Mrkněte na článek Poker: Od Persie až po internet.

Tony za svoji hráčskou kariéru prošel nespočtem pokerových her. Samotný poker nevnímá jako čistě věc náhody, ale poukazuje na významný vědomostní, psychologický i sociální faktor. Má za sebou řadu úspěchů, ale také si prošel „smolným obdobím“, kdy přestal úplně hrát a věnoval se pozici krupiéra. Vnímá jako důležité nebýt slepý k tomu, když se takové období objeví a dát si od hry na chvilku pauzu - alespoň z pozice hráče. Ač se nejednalo o snadnou pozici - sledovat své známé či kamarády z druhé strany stolu, i přes to ale vnímá tuto zkušenost jako velice přínosnou. 
Dnes se dozvíte, jaký je rozdíl v rizikovosti mezi turnajem a cash game a v čem vnímá varovné signály. Proč je rizikové trávit pauzy v turnajích u výherních automatů anebo proč byste měli mít dopředu stanovený počet peněz, který chcete do hry vložit?  

To a mnohem více se dozvíte v dnešním podcastu.Jana Naberte kurz

Další články

Poker: Základní pravidla

21.06.2020, , O hraní

V předchozím článku jsme si popsali, jak se poker postupně vyvíjel a měnil. Proto také již víme,...

Zodpovědné hraní

12.11.2020, , Svépomoc

Lze hrát a sázet zodpovědně? My v centru Naberte kurz věříme, že ano. Zároveň si musíme přiznat,...

"A pak mi vlastně říká - Chceš to zkusit? tak jsem to zkusila a samozřejmě jsem vyhrála že......