TRHÁK: Reklamace

4.3.2020, Eliška Garnolová

Kupujete deník Blesk? Setkali jste se někdy s poničeným kupónem soutěže Trhák? Dá se proti tomuhle bránit?
32.png

Setkali jste se situací, kdy byly všechny herní kupóny Blesku v obchodě odtržené? Koupili jste si Blesk i s takto znehodnoceným kupónem? 

Bohužel se stále setkáváme se situacemi, kdy lidé odtrhnou veškeré kupóny a z nich si pak vyberou dle výhry. Stává se tak nejčastěji v situacích, kdy je tisk volně dostupný – tedy v supermarketech. V trafikách byste se s odtrženými tikety neměli setkat, protože je vydává přímo prodejce. 

Právě vztah jednotlivých prodejců a Blesku je ukotven v pravidlech soutěže. Zde je přímo zmíněno, že „organizátor nenese odpovědnost za neoprávněnou manipulaci s hracími kupóny v souvislosti s prodejem tisku.“ To znamená, že pokud Vy budete s odtrženými či poškozenými kupóny nespokojeni, můžete svou situaci řešit buď přímo s daným prodejcem, nebo zavolat na telefonní linku Trháku.

My jsme pro Vás na linku Trháku zavolali a bylo nám řečeno, že o tomto problému ví, nicméně ji v současné situaci nehodlají nijak specificky řešit. Pouze doporučují si výtisky pořizovat v trafikách, kde by měly být přístupné pouze prodejci. V případě odtrženého či poškozeného kupónu můžete tedy výtisk reklamovat přímo u prodejce. Jak v praxi tato reklamace vypadá však nevíme.

Rozhodně nás však zajímá, jak se k této situaci v budoucnu Blesk postaví. Zda například zavede další ochranné prvky, bude k dispozici jen na pokladnách, nebo dokonce od samotného Trháku úplně upustí. Mezi hlavními důvody, proč danou situaci vůbec řešit, by tak podle nás mohla být otázka výnosů. Případně právě jejich pokles, který by mohl být způsoben právě ztrátou zájmu o celý deník v souvislostí s nemožností soutěžit.

Kupujete Blesk kvůli Trháku? Setkali jste se s poničenými kupóny? Máte zkušenosti s reklamací, jak to u Vás probíhalo? Napište nám!

Za tým Naberte kurz, 

Eliška

HR: Sami předem zhodnoťte, zda Vás zajímá samotný deník a informace v něm, nebo hledáte vzrušení spojené s náhodu, potažmo vidinou výhry.

Další články

HR: Snižujeme rizika

03.10.2019, , Svépomoc

Náš tým Naberte kurz se pohybuje v online světě. Mimo naše hlavní působiště našeho webu, mobilní...

Podle ministerstva financí se pravidelně do této hry zapojuje 300–400 tisíc spotřebitelů, kteří...

A máme tady další spotřebitelskou soutěž! Pojďme se společně podívat na TRHÁK, který je součástí...