Tombola a Vaše peníze

29.12.2019, Eliška Garnolová

Zamysleli jste se někdy nad otázkou: Kolik koupených lístků do tomboly je málo a kolik moc?
vb.png

Na tuto otázku je těžké najít odpověď a každý svou míru bude mít jinde. Pojďme se společně zamyslet nad tím, které faktory vstupují do našeho rozhodování. 

Množství losů, se kterými vstoupíme do hry, se odvíjí od Vašeho příjmu a výše volných peněz, které máte k dispozici. Svou roli zde také bude hrát cena samotného losu, atraktivita výher a dokonce i samotné prostředí a atmosféra akce, jenž jsou také neodmyslitelně spojené s danou společenskou událostí.

Je vhodné si předem stanovit částku, kterou jsme ochotni vložit do hry, s tím, že bychom nevyhráli ani jednu cenu. Je to 20 Kč, nebo snad 100 Kč, 250 Kč nebo 500 Kč? Nebo ještě více? Ať už tak, nebo onak, rozhodně by to však měla být Vaše volba, které se následně budete po celou dobu akce držet. Minimálně proto, abyste mohli své hráčské počínání zpětně adekvátně zhodnotit.

Zároveň nedoporučujeme snažit se počítat s jasnou výhrou, přestože bývá obvyklé, že právě v tombole bývá obvykle obdarovaný téměř každý. Je vhodné si zvolit peníze, které máte navíc. Nemělo by se jednat o peníze, které byly původně určené na něco jiného. Například na platbu nájmu, dárky na Vánoce nebo na odvoz ze společenské události. Přemýšlejte nad svými financemi tak, abyste se nedostali do nepříjemné situace, kdy budete nuceni si půjčit nebo strávit daný večer jinak, než jste původně plánovali.

Kde máte Vy svou míru v počtu lístků do tomboly? Co rozhoduje o počtu koupených lístků u Vás? Napište nám do diskuzního fóra a pojďme se společně podívat na své zkušenosti. 

HR: Zamyslete se, kolik peněz jste ochotni vložit do lístků na tombolu v případě, že by ani jeden nebyl výherní. 

Za tým Naberte kurz, 

Eliška

Další články

Tombola: Úvod do rubriky

19.12.2019, , O hraní

Společně s koncem roku a začátkem dalšího nám přichází plesová sezóna. A co patří k plesům?...

Tombola: Jak na ni?

19.12.2019, , O hraní

Každý nejspíš zná tombolu. Obvykle je to neodlučitelná součást všech plesů. Ale jak to tedy s ní...

Tombola: Alternativy

02.01.2020, , O hraní

O tombole jsme se již párkrát bavili, ale co tedy dělat, pokud jí chcete pořádat, ale bojíte se...