Tombola a její možná rizika

16.2.2020, Eliška Garnolová

Pamatujte na to, že tombola je stále hazardní hra. Existuje důvod, proč je zařazena právě do této kategorie, a nese proto s sebou svá rizika.
dsbs.png

K tombole již máme mnoho článků, avšak žádný z nich nehovoří o rizicích, které v sobě má. Tombola se může jevit jako nenápadná, ne tolik agresivní forma hazardu, avšak i přes všechny tyto domněnky může ohrožovat člověka.

Závislost jako taková může být na čemkoliv. Například na zmrzlině, čokoládě nebo třeba i na sportu. Avšak hazardní hry s sebou nesou ono vzrušení spojené s náhodou. Přidáte-li množství peněz nebo času, které může postupně spolykat, nebo chuť vyhrát zpět předchozí vklady, může se naopak jednat o nepříjemnou záležitost. 

Proto i tombola může být, za určitých okolností, prvním krokem, který může vést ke vzniku závislosti na hazardních hrách. Samotná účast na tombole bez uvážení pak může být například oním lákadlem, kdy je možné bez práce získat různé formy odměn. Účast na tombole bez uvážení pak může být spouštěčem pro vznik závislosti na hazardní hře. Je zapotřebí si uvědomit, co prožíváte zapojením se do hry, během hraní a při dozvědění se výsledků. Pokud máte pocit, že Vás Vaše pocity ovládají více, než byste chtěli, je zapotřebí se zamyslet a věnovat daným pocitům pozornost. Potřebné je zavčasu s nimi začít pracovat a nebýt na to sami. 

Hlavním rizikem je zde vznik závislosti. Nemusí být přímo na samotné tombole, ale na hře a s ní spojeným prožíváním. Tento prožitek se tak může přesunout na jinou formu hry, která může být dostupnější a o to více nebezpečnější.

Jak vnímáte rizika v tombole Vy? Nebo máte stále pocit, že je tombola neškodná? Napište nám svůj pohled do diskuzního fóra nebo nás přímo kontaktuje. 

Za tým Naberte kurz, 

Eliška

HR: Přemýšlejte nad tím, jaké pocity prožíváte během hry, a zda je máte pod kontrolou. Pokud nemáte, neobávejte se o své situaci otevřeně mluvit.

Další články

Tombola: Úvod do rubriky

19.12.2019, , O hraní

Společně s koncem roku a začátkem dalšího nám přichází plesová sezóna. A co patří k plesům?...

Tombola: Alternativy

02.01.2020, , O hraní

O tombole jsme se již párkrát bavili, ale co tedy dělat, pokud jí chcete pořádat, ale bojíte se...

Tombola a Vaše peníze

02.01.2020, , O hraní

Zamysleli jste se někdy nad otázkou: Kolik koupených lístků do tomboly je málo a kolik moc?