Svět hazardu a hazardních her

1.9.2019, Markéta Málková

Říká se, že hazard, respektive potom i samotné hazardní hry, jsou staré jako lidstvo samo. Oblast hazardních her se neustále vyvíjí a díky moderním technologiím se v dnešní době můžeme setkat zejména s nárůstem online hazardu. A nejen o online hazardu bude tato kategorie.
bingo-1044718_1280.jpg

Problematiku hazardních her upravuje Zákon č. 186/2016 Sb., o hazardních hrách, který vstoupil v platnost od 1. ledna 2017. Nahradil starší zákon č. 202/1990 Sb., o loteriích a jiných podobných hrách. Zákon o hazardních hrách vymezuje hazardní hrou hru, sázku nebo los, do nichž je vložena sázka, jejíž návratnost se nezaručuje, a v nichž o výhře nebo prohře rozhoduje zcela nebo zčásti náhoda nebo neznámá okolnost. Hazardní hraní můžeme pak tedy popsat jako jednání, do kterého se vkládá nevratná investice a je založené na prvku náhody nebo nejistém výsledku. 

Zajímají Vás informace, novinky a zajímavosti ze světa hazardu, jeho oblastí a jednotlivých hazardních her? Potom se tedy můžete těšit na články z tohoto prostředí. Zaměříme se nejen na tolik populární kurzové sázení, technickou hru, ale třeba i na živou hru a mnoho dalšího.