Stírací losy: Výhernost losů

9.2.2020, Jana Šatánková

Na základě příspěvku v diskuzním chatu jsem se zaměřila na výhernost stíracích losů a další možné aktuální povolené společnosti, které se věnují okamžité loterii.
84814719_1105258329806883_6788562034599395328_n.jpg

Tabák-tisk GECO, a.s. má ve své nabídce i stírací los Kapitán. Jak je ale možné, že společnost prodává losy, když ji nelze dohledat v Seznamu legálních provozovatelů hazardních her dle ZHH a ZoL? GECO, a.s. nepatří mezi aktuálně povolené provozovatele okamžité loterie a sama společnost losy provozovat proto nemůže. Nejspíš z toho důvodu je stírací los Kapitán provozován společností SAZKA, a.s., ačkoli může díky vizuální stránce vypadat tak, že jej provozuje GECO. Tyto losy je možné koupit v různých emisích již od 13.8.2018 a současná pořizovací cena je 400 Kč. Stejného principu je využito rovněž u stíracích losů Fortuna, které zaštiťuje rovněž SAZKA, a.s.

Výhernost losů naleznete v herním plánu, který bývá k dispozici rovněž i online. Můžete zjistit, kolik kusů losů dané edice bylo vydáno, pravděpodobnost výhry a tabulku výher. 

Tabulka výher obsahuje možné výše výher + počet výherních losů s konkrétní výhrou (př. nákup losu za 400 Kč a následná výhra 400 Kč. V tabulce je uvedeno, že tato výhra vychází na 138 000 kusů losů -> to je počet “výherně - nevýherních losů”, kdy je zákazník "na nule", díky tomu, že výhra 400 Kč tedy pokryla náklady vložené do hry.)

Pravděpodobnost výhry je udávána v poměru A:B (u Kapitána konkrétně 1:1,98). Stejně jako u ostatních losů platí obecné pravidlo, že čím je číslo B menší, tím je vyšší pravděpodobnost výhry. Je zde ale spousta dalších okolností, které je potřeba zohlednit. Například, že nelze zjistit kolik (a jakých) výher bylo již vyplaceno, zda padla nejvyšší výhra atd. Důležité je  mít neustále na mysli, že se může jednat o výherní částku jakoukoli, a to i výhru nižší či shodnou vkladu (ceně losu).

HR: Je důležité dbát na to, aby nedocházelo k přehlížení pravidelných větších či menších výdajů, neboť z obou se časem vyklubají částky, které mohou být dost vysoké. Můžete vyzkoušet naši aplikaci a otestovat si, kolik do stíracích losů investujete a jakou máte návratnost. :)

Pěkný den a naberte kurz

Jana

Další články

Rozkvět stíracích losů?

25.09.2019, , O hraní

Pokud ráno posloucháte rádio, tak jste mohli dnes na Českém rozhlase zaslechnout krátkou reportáž...

Co mají společného Spartakiádní hra a Vánoční kometa? To zjistíte po přečtení článku.

Jak je to se stíracími losy v České republice a jaké společnosti za nimi stojí?