Stírací losy: Aktuální povolené společnosti

27.12.2019, Jana Šatánková

Jak je to se stíracími losy v České republice a jaké společnosti za nimi stojí?
wolf-1454397_960_720.png

Věděli jste, že Česká republika má aktuálně pouze tři poskytovatele okamžité loterie, a to i přes to, že Seznam provozovatelů loterií a sázkových her – ke dni 1. 12. 2019 uvádí poskytovatelů celkem pět? Z tohoto důvodu mě zajímalo, čím je to způsobené, a tak jsem do jednotlivých společností zatelefonovala, abych zjistila podrobnosti. 

Obvolala jsem tyto společnosti:

  • Českomoravská loterijní a.s.
  • Play games a.s.
  • SAZKA a.s.
  • TIPSPORT a.s.
  • Victoria - Tip, a.s.

Zjistila jsem, že Českomoravská loterijní a.s. skončila jak s prodejem, tak s výdejem výher k 31. 11. 2019, což znamená, že pokud doma naleznete nějaký výherní los od této společnosti, nelze si již nárokovat výhru, a to z toho důvodu, že už i posledním losům doběhla platnost.

Victoria - Tip, a.s. to má obdobně s tím rozdílem, že stírací losy ve své nabídce nemají už druhým rokem. Starý výherní los je ale možné vyzvednout v případě, že z jeho druhé strany je malým písmem napsáno datum, které ještě nebylo. Je totiž možné, že některé jejich losy jsou stále ještě platné. Pokud takový los naleznete, je potřeba zavolat přímo na jejich linku, a obchodní zástupce Vás bude kontaktovat. U obou výše zmíněných společností ještě stále dobíhá licence, a proto je tedy možné je v seznamu nalézt.

Povolení provozovatelé okamžité loterie, do které spadají stírací losy, jsou tedy pouze Play games a.s., SAZKA a.s. a TIPSPORT a.s. Tuto informaci mějte na paměti, abyste se nenechali zlákat nějakou výhodnou nabídkou nesetřených losů za "zvýhodněnou" cenu. 

HR: Pokud jste se rozhodli pro nákup stíracích losů, vždy si překontrolujte, do kdy má daná emise/edice (počet vydaných losů do oběhu) platnost. 

Mějte pěkný den a Naberte kurz :-)

Jana

http://cmlot.cz/
http://www.play-games.cz/
https://www.sazka.cz/
https://www.tipsport.cz/
https://rejstrik-firem.kurzy.cz/26059517/victoria-tip-as/

Další články

Co mají společného Spartakiádní hra a Vánoční kometa? To zjistíte po přečtení článku.

Blíží se nám vánoční svátky a s vánočními losy se roztrhl pytel. Častým jevem je dárek ve formě...

Stírací losy: Výhernost losů

10.02.2020, , O hraní

Na základě příspěvku v diskuzním chatu jsem se zaměřila na výhernost stíracích losů a další možné...