Ruleta: Jak se hraje?

8.9.2019, Barbora Dařílková

Pokud Vás zajímá, jak se hraje nejoblíbenější hazardní hra - ruleta, tento článek je přímo pro Vás!
10-Comics-Cat-Owners-Will-Appreciate-5bea5a5595611__700.jpg

Jak  vypadá současná ruleta? Skládá se ze dvou soustředných kol, přičemž vnitřní menší kolo je otáčivé a vnější větší kolo nikoli. Číslice – 37 v evropské ruletě a 38 v americké – jsou rozmístěny na menším kole rulety, nejsou však po sobě jdoucí. Políčka s číslicemi jsou střídavě červená a černá, nuly mají poté zpravidla barvu zelenou. Tyto čísla se objevují i na hracím plátně, které je nezbytnou součástí rulety. Kromě čísel se na plátně objevuje ještě možnost vsadit si na jednu z barev, na sudou či lichou číslici, na malá či velká čísla, na tucty či na sloupce. 

A jak se tedy ruleta hraje? Hra má specifický postup, který může být rozdělen do pěti kroků. Nejprve hráči umístí své sázky, obvykle v podobě žetonů, na hrací plátno. Krupiér poté roztočí otáčivé kolo tak, aby byla čísla stále rozeznatelná, a na statické kolo poté proti směru otáčení hodí kuličku. V sázkách je možno pokračovat i během běhu kuličky po kole, až do doby, než krupiér sázení ukončí. Než kulička dopadne na vyhrávající číslo, měla by kolo oběhnout alespoň čtyřikrát. Nakonec krupiér oznámí vyhrávající číslo, shrábne propadlé sázky a vyplatí případné výhry. 

Podle popisu hry výše by se mohlo zdát, že výhra v ruletě záleží jen na náhodě. Opak je ale pravdou. Anebo to alespoň tvrdí ti, kteří věří, že lze zvýšit pravděpodobnosti výhry pomocí použití některého z asi čtyřiceti systémů sázení. O těch si ale řekneme více až v dalším článku z rubriky ruleta.