Obliba hazardu u mladých Čechů

19.3.2023, David Březina

Mladí Češi podle analýzy společnosti Patron Go vyšli pozitivně v hodnocení hospodaření s penězi, jediné co jim to kazí je hazard.
ZAJÍMAVOSTI úvodní fotky k článku (3).jpg

Analýza za rok 2022 ukázala, že mladí lidé (18-34 let) umí dobře hospodařit s penězi. Mladé ženy a muži nejvíce utrací své peníze za hypotéky, nájmy, bankovní půjčky, nebankovní půjčky a následně za sázky. Podle zakladatele platformy Patron Go Jiřího Patáka utrací mladí lidé poměrně hodně peněz měsíčně za sázky a hazardní hry.

Průměrná měsíční útrata u sázek byla 2443 Kč, a co se týče hazardních her, tak částka představovala 1243 Kč. Mladí Češi průměrně vsadili za rok 2022 85x. V průměru to pak znamená, že si mladí Češi chodí sedmkrát měsíčně vsadit a pětkrát měsíčně investují do hazardu. Pravdou je, že podle dat často přistupují mladí lidé k sázení analytičtěji a bývají v sázení úspěšnější než starší ročníky.

Sázkaře lze podle mluvčí sázkové kanceláře Chance rozdělit do tří kategorií, kdy první z nich je fanouškovská - sází jen občas na oblíbeného sportovního favorita, či na oblíbený tým, druhá kategorie, která je zároveň největší kategorií, sází pravidelně a hlavním cílem a motivací jsou zde peněžní výhry. Hlavním rozdílem tedy je, že oproti první kategorii sázkařů sází druhá kategorie bez větší náklonosti ke svým favoritům, či oblíbeným sportovcům. 

Poslední třetí kategorie sázkařů zase sází na protějšek svého favorita, v prezidentských volbách to bylo například, když voliči Petra Pavla sázeli na Andreje Babiše, aby pak při případném vítězství protikandidáta měli finanční útěchu. 

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-finance-osobni-mladi-cesi-hospodari-s-penezi-dobre-ale-miluji-hazard-i-to-jim-ale-vychazi-226258