Hokej: Průkopník

18.11.2019, Markéta Málková

V reprezentačním dresu vstřelil 163 gólů, má osm medailí z mistrovství světa, dvě z olympijských her. Řeč je o hokejistovi Václavu Nedomanskému, který bude dnes v Torontu jako druhý Čech uveden do hokejové Síně slávy.
blackhawks-734993_1280.jpg

Příběh fenomenálního útočníka začal v jeho rodném Hodoníně. Jeho hokejový úspěch je spojen s bratislavským Slovanem. Do povědomí fanoušků, ale i reprezentačních trenérů se zapsal nejen svou střeleckou úspěšností, ale také svou výškou 188 cm. V 70. letech utekl z Českosloveska a ve vysněné Národní hokejové lize (NHL) odehrál šest sezon.

Nejdříve však trávil 3 roky v tehdejší konkurenční hokejové lize World Hockey Association (WHA), poté přešel do proslulé NHL. Čtyři sezony zářil v Detroit Red Wings, kde v ročníku 1978–1979 byl nejproduktivnější hráč. Potom trávil jednu sezonu v St. Louis Blues a New York Rangers, aby svou kariéru v NHL uzavřel po 421 zápasech, v nichž dal 122 gólů. Po ukončení jeho hráčské kariéry, ale u hokeje zůstal. Trénoval v Německu a Rakousku, skautoval pro Los Angeles Kings, pak v Nashvillu a předešlé tři roky ve Vegas.

Hokejoví příznivci se mohou těšit na dokument o životě Václava Nedomanského, který se bude jmenovat podle jeho přezdívky z NHL Big Ned. Na trailer k dokumentu se můžete podívat zde. Více o životě Big Neda si můžete přečíst zde.

Znáte příběh tohoto hokejového průkopníka? Sledujete nejslavnější hokejovou ligu? Pokud ano, můžete se potom těšit na další články z hokejového světa.

Za tým Naberte kurz,

Markéta

Další články

Hokej: Česká stopa

10.01.2020, , O hraní

O příběhu českého fenomenálního útočníka s přezdívkou Big Ned jsme si říkali v minulém článku....