Není tombola jako tombola

8.12.2019, Eliška Garnolová

Co dělat, pokud pořádáte společenskou událost a chcete na ní tombolu? Víte, že existuje více možností, ale jen jedna je pravá tombola?
lottery-loose-1422098_1280.jpg

S tématem tomboly jsme se již setkali v minulém článku, kde jsme si řekli o herní jistině, která je důležitá pro pořádání tomboly. Nyní se podíváme, na co myslet, když chcete provozovat tombolu, a co je vlastně tombola.

Pravděpodobně jste se setkali s různými typy tomboly. Ale věděli jste, že pouze jedna možnost je správná?
První variantou, se kterou se můžeme setkat, je prodej číselných lístečků. Tyto lístečky si koupíte a znáte „svá čísla“. Poté, až si všichni koupí, kolik tiketů chtějí, začíná losování. Vždy se vezme výherní cena a losuje se výherní číslo. Většinou běžné ceny jsou rozlosované a zapsané, takže si je osoba musí vyzvednout, a hlavní ceny se losují veřejně. 

Druhá z variant je, že ceny dostanou svá čísla, a Vy si můžete koupit „ruličky“, které Vám po otevření sdělí, zda jste vyhrál, či nikoli. Tuto cenu si poté jdete vyzvednout. 

Dokážete určit, co tedy tombola je a co už ne? V prvním případě se totiž hovoří o tombole, při které se losuje, avšak v druhém případě je popisovaná okamžitá loterie, na kterou se vztahují jiná pravidla, a není možno běžně jí provozovat. 

Chystáte tombolu a nevíte si rady? Napište nám, buď do diskuzního fóra nebo do osobních chatů: 

  • pokud svítíme zeleně – jsme online
  • pokud svítíme červeně – jsme offline, ale můžete nám zanechat vzkaz.

Přejeme příjemnou plesovou sezónu a těšíme se na Vaše příspěvky.

HR: Nezapomínejte, neznalost zákona neomlouvá! 

Za tým Naberte kurz, 

Eliška