Loterie: Vánoční los Československé státní loterie stále v prodeji?

27.12.2019, Markéta Málková

Číselná loterie, peněžitá a věcná loterie a tolik populární okamžitá loterie neboli stírací losy. Při prozkoumávaní stránek, které se věnují loteriím, jsem narazila na zajímavý fakt. Víte, že lze na internetu zakoupit vánoční los Československé statní loterie například z roku 1986?
2.jpg

Tématu loterie se věnuje spousta webů a právě při hledání informací jsem objevila, že jsou stále v prodeji losy Československé státní loterie. Zmíněný los jste si v době platnosti této loterie mohli zakoupit za 10 Kčs, nyní si ho můžete na různých aukčních a sběratelských webech koupit cca od 25 Kč. Do své sbírky můžete zařadit nejen klasické, ale i mimořádné, jubilejní anebo právě třeba vánoční losy. Československá státní loterie započala svou dráhu v lednu roku 1957, první losy byly prodávaný od 20. března 1957 a její slosování bylo vždy veřejné. Na více informací z historie loterií se můžete těšit v příštím článku.

Máme zde nějaké sběratele losů této nebo jiné loterie? Jakou si myslíte, že bude mít za pár desítek let sběratelskou hodnotu například tolik dnes populární Vánoční zlatá rybka? Za Vaše příspěvky budu ráda v diskuzním fóru. 

Za tým Naberte kurz,

Markéta

Další články

Loterie: Sázka na míru?

20.12.2019, , O hraní

Sportka, Šťastných 10, Korunka? Ano, řeč je o tolik oblíbené společenské sázkové hře neboli...

Loterie: Kde se vzala?

21.12.2019, , O hraní

Na začátku této rubriky jsme si řekli, co je to loterie, ale kde se vůbec tato společenská...