Kurzová sázka: Kurzové sázení poprvé

2.9.2019, Markéta Málková

Hazardních her existuje celá řada. Jejich předmětem je událost, jejíž výsledek je v okamžiku uzavření sázky z pohledu všech účastníků hry nejistý. Zákon č. 186/2016 Sb., o hazardních hrách vymezuje hazardní hru a její jednotlivé druhy. V rámci této rubriky se budeme zabývat konkrétně kurzovým sázením.
KS1.jpg

Hazardních her existuje celá řada. Jejich předmětem je událost, jejíž výsledek je v okamžiku uzavření sázky z pohledu všech účastníků hry nejistý. Zákon č. 186/2016 Sb., o hazardních hrách vymezuje hazardní hru a její jednotlivé druhy.

 

Příslušný zákon kurzovou hrou označuje hru, u níž je výhra podmíněna uhodnutím sázkové příležitosti. Samotnou sázkovou příležitostí je potom zejména sportovní výsledek nebo událost veřejné pozornosti. U nás mají velkou oblibu nejen sportovní události, ale i různé společenské sázky. Můžete si například vsadit na Sportovce roku, nebo který taneční pár vyhraje StarDance. 

Výše Vaší výhry je potom přímo úměrná kurzu, ve kterém byla sázka přijata, a výši sázky. Je známo, že v dnešní době se kurzové sázení neobejde bez registrace. Právě registrace je podmínkou účasti na hře, nejde-li o sázku na zvířecí dostih.

Další články

Na úvod této rubriky jsme si řekli, co to vlastně kurzové sázení znamená. V dnešním článku se...

Podíváme se na zajímavé informace, které nám přinesla letošní Výroční zpráva o hazardním hraní....

V předchozích článcích jsme se zabývali kurzovým sázením, jeho historií a zajímavými údaji z...