Kurzová sázka: Kurzové sázení poprvé

2.9.2019, Markéta Málková

Hazardních her existuje celá řada. Jejich předmětem je událost, jejíž výsledek je v okamžiku uzavření sázky z pohledu všech účastníků hry nejistý. Zákon č. 186/2016 Sb., o hazardních hrách vymezuje hazardní hru a její jednotlivé druhy. V rámci této rubriky se budeme zabývat konkrétně kurzovým sázením.
KS1.jpg

Příslušný zákon kurzovou hrou označuje hru, u níž je výhra podmíněna uhodnutím sázkové příležitosti. Samotnou sázkovou příležitostí je potom zejména sportovní výsledek nebo událost veřejné pozornosti. U nás mají velkou oblibu nejen sportovní události, ale i různé společenské sázky. Můžete si například vsadit na Sportovce roku nebo který taneční pár vyhraje StarDance. 

Výše Vaší výhry je potom přímo úměrná kurzu, ve kterém byla sázka přijata, a výši sázky. Je známo, že v dnešní době se kurzové sázení neobejde bez registrace. Právě registrace je podmínkou účasti na hře, nejde-li o sázku na zvířecí dostih.

Zajímáte se o kurzové sázení? Potom se tedy můžete těšit na další články z této rubriky. Společně se podíváme na historii sázení, na podrobnosti z letošní Výroční zprávy o hazardním hraním nebo třeba na čím dál více populární živé sázení.

Za tým Naberte kurz,

Markéta

Další články

Na úvod této rubriky jsme si řekli, co to vlastně kurzové sázení znamená. V dnešním článku se...

V minulých článcích jsme se zabývali kurzovým sázením a jeho historií. V tom dnešním se podíváme...

V předchozích článcích jsme se zabývali kurzovým sázením, jeho historií a zajímavými údaji z...