Kurzová sázka: Kde se vzalo kurzové sázení?

5.9.2019, Markéta Málková

Na úvod této rubriky jsme si řekli, co to vlastně kurzové sázení znamená. V dnešním článku se podíváme na něco málo z historie této hazardní hry.
KS2.jpg

Kurzové sázení je tedy hazardní hrou, která v dnešní době, především díky své online podobě, patří mezi velmi populární druh. S počátky sázení se můžeme setkat již v minulosti. Historie kurzového sázení je nejčastěji spojována s uzavíráním sázek na koňské dostihy. 

British History online uvádí, že první zmínka o kurzovém sázení se váže k roku 1635. V jednom z londýnských parků se proti sobě postavili dva pánové John Prettyman a John Havers a vsadili si proti sobě na své koně. Oba vsadili stejnou částku a vzhledem k tomu, že v té době sázení nemělo žádný systém, tak oba měli shodnout možnost výhry 2:1. Koňské dostihy formovaly kurzové sázení i v dalších letech. Na zajímavosti ze světa dostihů a sázek se můžete těšit v rubrice Dostihový svět.

Jak by podle Vás vypadala první sázka v dnešní době? Na Vaše příspěvky se budu těšit ve fóru. V příštím článku se podíváme na zajímavé informace o sázení, které nám poskytla letošní Výroční zpráva o hazardním hraní.

Za tým Naberte kurz,

Markéta

Další články

Hazardních her existuje celá řada. Jejich předmětem je událost, jejíž výsledek je v okamžiku...

Podíváme se na zajímavé informace, které nám přinesla letošní Výroční zpráva o hazardním hraní....

V předchozích článcích jsme se zabývali kurzovým sázením, jeho historií a zajímavými údaji z...