Kavárna Štěstí

7.1.2020, Eliška Garnolová

Slyšeli jste už o místě, kde ke kávě dostanete stírací los? Ano, i takový podnik existuje, a my jsme ho pro Vás navštívili! Místo, kde si bez trochy hazardu kávu prostě nevychutnáte!
weaf.png

Zní Vám to zajímavě? Nám taky, proto jsme se rozhodli do kavárny vydat a prozkoumat toto místo. 

Zřizovatel Kaváren Štěstí je společnost Sazka. Navštívili jsme jednu z poboček, konkrétně v Havířově, která leží v centru města. Kavárna je tvořena zajímavým interiérem, který je sladěný do šedo-žluté, což je spojení barev, které nalezneme na webu Sazky. V kavárně jsou nejen pohodlné a stylové koutky k sezení, ale také netradiční houpačky, které jsou zde místo židlí. Hlavním motivem jsou zde žlutí smajlíci.

Součástí kavárny je i místní pekárna, takže si můžete vychutnat i něco dobrého k zakousnutí. 

Není možné zde dostat nápoj bez losu. Takže, když už jdete do Kavárny Štěstí, nejdete pouze na kávu! Při výběru si musíte vybrat ze tří kategorií, které se liší cenou a hodnotou získaného losu. Ceny za kávu jsou zde podobné jako u konkurencí, avšak zde dostanete i stírací los

Je zajímavé, jak si s touto problematikou Sazka vyhrála, a vytvořila netradiční spojení kávy a losů. Avšak také při návštěvě pamatujte na to, že takovéto spojení kávy a stírání losů s sebou může nést riziko závislosti. 

Naše zkušenost
Společně jsme se tehdy podívali do havířovské pobočky, ale kavárnu stejného typu naleznete také v Kolíně, Kladně, Náchodě, Pardubicích, Plzni a samozřejmě nechybí také v našem hlavním městě, přičemž právě v Praze ji nalezneme rovnou dvakrát. 

Při příchodu do příjemného a zajímavého prostředí zjistíte, že pokud si chcete dát kávu, musíte si vybrat ze tří kategorií. V první kategorii, která je nejlevnější a základní, získáte los, který je specifický pouze pro Kavárnu Štěstí. Nikde jinde k dostání není. Tento los nabízí možnost vyhrát například kávu či jiné produkty podniku. Tento los poznáte velice snadno. Má podobu žlutého smajlíku, přičemž si můžete vybrat různé verze dle nálady (daného) emotikonu. Pokud se rozhodnete zvolit druhou nebo třetí kategorii, budete vybírat Sazka los podle aktuální nabídky. Volit můžete mezi levnější nebo dražší variantou losu. V době mé návštěvy byl k dispozici vánoční los pro prostřední variantu, tedy kategorii nabízející losy v hodnotě 30 Kč. Pokud však budete chtít vybírat z losů v hodnotě 50 Kč, musíte zvolit třetí kategorii. Tehdy byla v nabídce Černá perla, Zlatá rybka nebo Rentiér.

Co si myslíte o tomto spojení kávy a losů? 

HR: Pokud máte chuť si setřít los, neschovávejte se za posezení u kávy. Otevřeně o tom mluvte, nenechávejte si to pouze pro sebe.

Další články

Stírací losy: Prvotní nápad

13.10.2019, , O hraní

Kdo vlastně stál za prvními stíracími losy a kde vznikl nápad na to, že by měly být v prodejně...

Stírací losy: Úvod do rubriky

13.10.2019, , O hraní

Co jste (ne)věděli o stíracích losech? Tato rubrika Vám rozšíří obzory! Neváhejte a začtěte se do...

Co mají společného Spartakiádní hra a Vánoční kometa? To zjistíte po přečtení článku.