Jaký má vlastně význam můj hráčský účet?

15.2.2023, Vojtěch Bartošek

Vytvořily jste si hráčský účet a chtěli byste se o něm dozvědět víc? Dnes si přiblížíme k čemu slouží, jak funguje :-)
ZAJÍMAVOSTI úvodní fotky k článku (1).jpg

Dnes se podíváme na to, co to vlastně znamená, když si člověk zřídí registraci u poskytovatele hazardních her.

Jednou z povinností, která se pojí s bezpečným provozováním hazardních her je zřízení registrace a hráčského účtu. Pokud se tedy chce člověk účastnit hazardních her, registruje se pomocí smlouvy o poskytování služeb. Platí, že neexistuje něco jako jednotný hráčský účet. U každé společnosti, jako je třeba Fortuna, Tipsport a další, si tak člověk musí vytvořit svůj vlastní, osobní účet a registrovat se zvlášť. Když se účty nakupí bývá snadné se v nich ztratit :-) . V takovém případě, kdy máme registrací víc, má smysl si zapisovat, kde všude se člověk již zaregistroval. 

Jak si ale takovou registraci přestavit a co sebou přináší? 

Přestože se zřízení hráčského účtu a registrace u poskytovatele hazardních her může zdát podobná jako zřízení věrnostní kartičky do obchodního řetězce, není to to samé.
Pojďme se nejdříve zaměřit na to, co mají společného. Registrace u poskytovatele hazardních her probíhá buď pomocí online formuláře nebo přímo v místě, kde se nachází kamenná provozovna společnosti. Člověk svěřuje poskytovateli služeb, či zboží osobní údaje, jako je jméno, adresa, email, nebo telefonní číslo. Na základě těchto údajů pak uživateli chodí newslettery, nabídky na bonusy a výhody. Zde však podobnost mezi věrnostními kartičkami obchodních řetězců a registrací u provozovatelů hazardních her končí. 

Rozdíly jsou ale patrné již při ověření totožnosti a věku. V případě provozovatelů hazardních her člověk musí doložit základní údaje v podobě jména, příjmení, pohlaví, státní příslušnosti, místa narození, data narození, adresy trvalého pobytu, čísla dokladu (nejčastěji občanského průkazu), místa jeho vydání, typu a jeho platnosti. Toto jsou pouze základní údaje, které jsou nutné vyplnit. Je též nutné nastavit si sebeomezující opatření. S úspěšnou registrací do hráčského účtu se taktéž neslučuje, pokud se člověk nachází v rejstříku osob vyloučených z účasti na hazardních hrách.

Odlišnosti jsou patrné i pro dobou uchovávání osobních informací o uživateli. U obchodních řetězců se doba uchování osobních dat může lišit, každopádně údaje z hráčského účtu musí zůstat zálohované minimálně 10 let po jeho zrušení.

Je to právě registrace, díky níž je možné zařadit se na do rejstříku osob vyloučených z účasti na hazardních hrách :-)

Pokud byste se chtěli dozvědět více o rejstříku osob vyloučených z účasti na hazardních hrách, můžete kliknout zde.
V případě, že byste měli zájem zrušit si účty jednotlivě (u každého provozovatele zvlášť) - návod zde

Vojtěch