Dostihový svět: Theophilos

21.10.2019, Markéta Málková

Už přes týden známe vítěze letošní již 129. Velké pardubické. Loňský vítěz Tzigane du Berlais své prvenství neobhájil, skončil už na tolik obávaném Taxisu. Letos pardubické závodiště navštívilo přes 30 tisíc návštěvníků. U televizních obrazovek pak samotný nejslavnější dostih Velká pardubická sledovalo více než dva miliony diváků.
horses-380406_1280.jpg

Do listiny vítězů Velké pardubické se zapsal hnědák Theophilovi. Startoval s jedničkou a jako první také doběhl do cíle. V jeho sedle seděl žokej Josef Bartoš, který je nyní držitelem již třetího vítězství v tomto dostihu. Překvapením jistě není, že svůj 11 triumf jako trenér si připsal Josef Váňa.

Úspěch také hlásí sázkovny. Za celý nedělní program se přímo na závodišti u sázkovny Betino prosázelo přibližně 5 milionů korun. Na samotnou Velkou pardubickou bylo vsazeno přes 2 miliony. Lidé nejvíce sázeli na favorita dostihu Tzigane du Berlais. Nejvyšší sázka na tohoto hnědáka byla 5 tisíc korun. Kurzové sázky nevěřily hnědákovi Chicname de Cotte, který byl nabízen v kurzu 60:1. Avšak ten nakonec dostih dokončil na třetím místě.

U Tipsportu bylo prosázeno 14 milionů korun, tedy o 4 miliony korun více než v roce minulém. Na samotnou Velkou pardubickou u Tipáče bylo vsazeno 8,5 milionu korun. Nejvíce se sázelo opět na favorita Tzigane du Berlais. Druhým nejpopulárnějším koněm byl pozdější vítěz Theophilos. Tato sázkovna rovněž nabízela možnost vsadit si na pořadí. V těchto sázkách lidé věřili Zarifovi, že se umístí do 6. místa. Tento ryzák však skončil až na 11 místě.

Pro více informací z dostihového světa a Velké pardubické se podívejte na web Dostihového spolku a web Dostihy.cz. Sledovali jste letošní pardubický mítink? Fandili jste přímo na pardubickém závodišti nebo jste sledovali tento dostihový svátek z pohodlí domova? Ve fóru se budu těšit na Vaše příspěvky.

Za tým Naberte kurz, 

Markéta

Další články

Koňské dostihy jsou považovány za královskou disciplínu a patří mezi jednu z nejstarších...

Nejedná se jen o deskovou hru od vydavatele Dino Toys, ale samotné dostihy patří mezi velice...

V minulém článku jsme se zaměřili na dostihy a sázky jako takové. Dneska se podíváme pod pokličku...