Dostihový svět: Pardubická pod lupou

11.9.2019, Markéta Málková

V minulém článku jsme se zaměřili na dostihy a sázky jako takové. Dneska se podíváme pod pokličku každoroční velké dostihové události, tedy na Velkou pardubickou.
D3.jpg

V dostihovém kalendáři se blíží datum 13. 10. 2019, kdy se bude konat již 129. Velká pardubická, která je vrcholem tuzemské překážkové sezony. Program bude slavnostně zahájen v 11 hodin. Mimo hlavní závod v něm nebudou chybět další prestižní dostihy jako je například Cena Vltavy nebo Cena Labe. Pardubická dostihová dráha je specifická zejména díky tomu, že se na ní běhá jeden z nejtěžších překážkových dostihů evropského kontinentu - Velká pardubická steeplechase. 

Poprvé se Velká pardubická běžela již v roce 1874, kdy se na start postavilo celkem 14 startujících. Jedná se o společenskou a sportovní událost s nejdelší tradicí u nás. Například fotbalová liga jako taková byla založena až v roce 1925 v období První republiky.

Vstupenky na tuto událost lze zakoupit prostřednictvím Ticketportalu. Zakoupit je půjde i na místě v den konání akce, avšak budou v prodeji pouze vstupenky na stání a zbytek vstupenek, které se neprodaly v předprodeji. V případě že se chystáte na pardubické závodiště autem je pro Vás zajištěno parkování, nicméně jeho využití je zpoplatněno. Podrobnější informace k Velké pardubické a další zajímavosti z dostihového světa naleznete na stránkách dostihového spolku.

V příštím článku se podíváme na otázku zabývající se dresscodem na dostihových závodech. A co vy? Chystáte se na Velkou pardubickou? K tomuto tématu může přispívat ve fóru.

Za tým Naberte kurz,

Markéta

Další články

V minulých článcích jsme se podívali na dostihy a sázky jako takové a pod pokličku Velké...

Blíží se druhá říjnová neděle, kdy se na pardubickou trať postaví koně nejen v nejslavnějším...

Dostihový svět: Šest nej!

08.10.2019, , O hraní

Dneska se podíváme na šest nej…, která se týkají nejslavnějšího dostihového závodu u nás – Velké...