Dostihový svět: Krokem, krokem, start!

7.10.2019, Markéta Málková

Blíží se druhá říjnová neděle, kdy se na pardubickou trať postaví koně nejen v nejslavnějším dostihu dlouhém 6 900 metrů s jednatřiceti překážkami.
horses-3811270_960_720.jpg

129. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou, která se koná v neděli 13. října 2019, je třešinkou na dortu dostihového víkendového festivalu. Jeho součástí jsou rovněž sobotní překážkové dostihy. Jak jsme si již v předchozích článcích řekli, tato dostihová událost přináší sebou nejen společenské vyžití, ale také budí pozornost tím, že se jedná o prestižní událost, při které se spojují jak samotné dostihy, tak také svět sázení. 

Návštěvu samotných dostihů můžeme vnímat z různých úhlů pohledu. Může se jednat výhradně jen o zálibu v dostihovém světě anebo o společenskou prestiž jednotlivců. Rovněž to může být zájem a touha po vytržení ze světa hazardních her, což už samotná návštěva této události rozhodně je. Anebo právě naopak se může jednat o sázkařskou příležitost, a to právě i pro ty, kteří ve svém běžném životě nesází. Eventuálně může jít o kombinaci všeho zmíněného. Nejen tlak společnosti, dobrá nálada při popíjení oblíbeného druhu alkoholu, ale i touha po vzrušení a užití si této jedinečné události, může v někom vyvolat touhu po sázení. 

Napadá mě k tomu potom ještě jedna otázka. Zda sledování této dostihové události z domu v sobě rovněž skrývá tyto jednotlivé pohnutky, které mohou tuhle sportovní událost ovlivnit.

Jak to vnímáte vy? Za Vaše postřehy budu ráda v diskuzním fóru. V dalších článcích se můžete těšit na zajímavosti a kuriozity z dostihů a sázek.

Za tým Naberte kurz, 

Markéta

HR: Nezapomínejte na to, že sázení na dostihy patří mezi druh hazardní hry – kurzové sázení.

HR: Uvědomte si, pokud si již vsadíte, zda Vám jde jen o větší vzrušení v rámci sledování dostihu nebo o bažení po výhře.

HR: Vyvarujte se kombinaci alkoholu a sázení – nejen v dostihovém světě.

Napsal Anonym8673, vytvořeno 28.7.2020 17:30:21 Číst
Dobrý den, Petře. Vítám Vás znovu na našem webovém portále. Jsem ráda, že Vás má rubrika ...
Napsala Eliska, vytvořeno 27.7.2020 16:36:50 Číst
Eliško, sorry jako ......bud je tvuj dotaz pro idioty nebo si delas srandu, nebo proste musis ...
Napsal petrr, vytvořeno 24.7.2020 06:23:49 Číst
Přejít do diskusního fóra