Dostihový svět: Dostihy a sázky ve znamení vkusu?

13.9.2019, Markéta Málková

V minulých článcích jsme se podívali na dostihy a sázky jako takové a pod pokličku Velké pardubické. Dnes se zaměříme na otázku týkající se dresscodu na takové události.
DS4.jpg

U nás nejprestižnější dostihový závod – Velká pardubická, nemá ohledně oblečení předepsanou žádnou etiketu. Nesetkáme se zde s úrovní dresscodu jako v Anglii, kde je Váš outfit pod drobnohledem všech ostatních návštěvníků dostihu. Jak uvádí Dostihový spolek pro vstup do pardubického areálu a venkovní tribuny není předepsaný žádný dresscode. Avšak pokud máte vstupenky do některé z lóží či do prostor Dostihového klubu je doporučeno zvolit společenské oblečení.

Není tedy na škodu myslet na to, na jak významnou dostihovou událost se chystáte a ve které části závodiště se budete pohybovat. Pánové, pokud shledáte, že je pro Vás daná událost dostatečně prestižní, doporučuje se zvolit dresscode ve stylu Black tie. Dámy mají zelenou a jejich fantazii se meze nekladou. V českých kruzích se jedná potom zejména o působivé dámské klobouky, které se stávají nepostradatelným kouskem dostihového outfitu.

Jak to máte vy? Je pro Vás dresscode na tak prestižní události důležitý? Své příspěvky můžete vkládat do fóra.

Za tým Naberte kurz,

Markéta