Stírací losy jako dárek

Jako dítě jsem od rodičů dostávala k narozeninám vždy jeden stírací los. Žádný problém jsem v tom neviděla a vždy jsem se těšila, že můžu vyhrát milion. To samé se chystám zavést u svých dětí, kterým teď bude 12 a 8. Prý by se to ale nemělo a že prý na mě kvůli tomu může příjít sociálka. Jsou teda stírací losy špatné?

ivana

26.9.2019 07:38:50
Budu ráda, když mi odpovíte a poradíte, protože ráda bych si tuto (podle mě bezpečnou) tradici ráda zachovala, ale zase rozhodně nechci aby z toho měly děti nějaký popotahování.Děkuji

petr reaguje na uživatele ivana

28.9.2019 00:59:45
ivana napsal/a: Budu ráda, když mi odpovíte a poradíte, protože ráda bych si tuto (podle mě...
Přijde Vám bezpečné dětem dávat losy a vést je tím ke hře? Jsem sice muž a nemám děti, ale tak malé děti podle mě ještě nemohou posoudit nebezpečnost hazardu. To že losy teď nabízejí na každým rohu (a prodejen s losy je více než dětských hřišť) neznamená, že se je to bezpečný. Nehledě na to, že upozornění že losy jsou od 18-ti nejsou na tom losu napsaný jen aby zaplnili kus papíru textem.

Marketa reaguje na uživatele ivana

28.9.2019 19:15:18
ivana napsal/a: Budu ráda, když mi odpovíte a poradíte, protože ráda bych si tuto (podle mě...

Dobrý večer, paní Ivano,

děkujeme Vám za příspěvek. Oceňujeme Váš zájem o zodpovědný přístup a snahu se této problematice věnovat nebo o ní otevřeně mluvit.

Dle zákona je účast na hazardních hrách povolena od 18 let věku. A ač se to tak zdát nemusí, stírací losy hazardní hrou jsou – jedná se o druh okamžité loterie. Špatnost nebo nešpatnost losů je z našeho pohledu posuzována podle jejich použití. Proto ve Vašem případě považujeme umožnění účasti na hazardní hře nezletilým jako nevhodné. Zároveň píšete, že je pro Vás důležité pokračování v rodinné tradici. Sama tedy musíte zvážit, zda jste schopna snížit rizika společného stírání losů s Vašimi dětmi na minimum, aby v budoucnu Vaše děti nebyly ohroženy touto zkušeností, případně Vaším rodičovským příkladem.

Domníváme se, že vysvětlení principů hazardní hry a její vnímání z různých úhlů pohledu, včetně zodpovědného přístupu a možnosti o této problematice otevřeně hovořit, může být dobrým základem, jak možnému rizikovému chování v budoucnu předejít.

Budeme rádi za Váši zpětnou vazbu. Váš příspěvek nás zároveň přivedl na myšlenku se tomuto tématu více věnovat. Rozhodli jsme se proto oslovit odborníka z oblasti gamblingu ke konzultaci. K této příležitosti bude založen skupinový chat, ve kterém bude možnost živě s tímto odborníkem diskutovat. Ohledně nadcházejícího skupinového chatu budeme na našem webu informovat pomocí aktuality. Byli bychom rádi za Vaši účast a sdílení osobní zkušenosti a pohledu na věc.

Za tým Naberte kurz,

Markéta

petr reaguje na uživatele Marketa

28.9.2019 20:01:41
Marketa napsala: Dobrý večer, paní Ivano, děkujeme Vám za příspěvek. Oceňujeme Váš...
To se mi líbí. Pěkně jste to napsala. Narazil jsem na Vás včera budu se sem snažit vracet.

Barbora reaguje na uživatele petr

29.9.2019 11:48:52
petr napsal: Přijde Vám bezpečné dětem dávat losy a vést je tím ke hře? Jsem sice muž a...
Dobrý den, Petře. Děkujeme za Váš zájem o naše diskuzní fórum. Nicméně bych ráda připomněla, že toto specifické vlákno je prostor určený pouze ženám. Pokud Vás zajímá problematika stíracích losů, můžete si samozřejmě vytvořit vlákno vlastní v sekci "O hraní hazardních her". Děkuji za pochopení a těším se na Vaše další příspěvky! Bára

ivana reaguje na uživatele Marketa

3.10.2019 22:21:59
Marketa napsala: Dobrý večer, paní Ivano, děkujeme Vám za příspěvek. Oceňujeme Váš...
Dobrý den, dlouho jsem nad tím přemýšlela a rozhodla jsem se, že počkám až dětem bude minimálně patnáct (tomu mladšímu) a pak jim ty losy budu dávat. Zatím budu sice losy kupovat jakože pro děti na narozky, ale nebudu jim o tom říkat a dám jim je pak naráz, aby si je setřeli. Nejvíc ale přemýšlím nad tím že mám snížit rizika, jak píšete, ale neumím si to představit ve skutečnosti. KDy budete mít ten článek? a kdy bude ten chat? Děkuji Ivana

Jana reaguje na uživatele ivana

18.10.2019 18:50:11
ivana napsal/a: Dobrý den, dlouho jsem nad tím přemýšlela a rozhodla jsem se, že počkám až...

Dobrý den, paní Ivano,

děkuji Vám za reakci. Stírací losy jsou hazardní hra. Domníváme se proto, že když dáte dětem do ruky los, mohlo by být na Vaše jednání pohlíženo tak, že se dopouštíte trestného činu podle trestního zákoníku 40/2009 Sb. § 201 v rámci ohrožování vývoje dítěte.

Za nás to nedělejte a raději ani nečekejte, až budou dospělí. Raději je připravte na to, ať se v plnoletosti mohou rozhodnout sami. 

Problematiku stírání losů přinášíme v našich článcích. Neustále tuto rubriku rozšiřujeme a reagujeme v ní i na Vaše dotazy. Mimochodem, stírací losy nemají neomezenou platnost, proto na to při svém rozhodování nezapomínejte.

Za Naberte kurz

Jana