Z hráčského života

Ať už přímo Vaše zkušenosti nebo ty zprostředkované, o které se s námi chcete podělit. V následujících tématech se meze nekladou.

Co dělat, když to na Vás praskne?

Zdá se Vám, že by mohlo prasknout, že hrajete? Stalo se Vám to už? Podělte se o své zkušenosti. Nemusíte na to být sami! 

Craving - bažení po hře

Craving

Silná touha po psychoaktivní látce (droze) nebo pocit puzení tuto drogu užít. Craving je jedním ze základním kritérií pro diagnózu závislosti. „Silná touha po droze“ je také příznakem některých odvykacích stavů.

K subjektivním příznakům cravingu patří: (1) vzpomínky na pocity pod vlivem návykové látky nebo fantazie na toto téma, často nutkavého charakteru, (2) svírání na hrudi, bušení srdce, svírání žaludku, sucho v ústech, třesy, bolesti hlavy a v různých částech těla, pocení, (3) silná touha po návykové látce úzkost, stísněnost, únava, slabost, zhoršené vnímání okolí, neklid, vzrušení, podrážděnost.

Rozlišování cravingu na tělesný (vznikající při odeznívání účinku návykové látky nebo bezprostředně po něm) a psychický (objevuje se i po delší abstinenci) je oprávněné i s ohledem na výsledky moderních výzkumů, které se zaměřovaly na aktivitu jednotlivých části mozku při bažení. Bažení, nebo fenomén mu blízký, je také součástí definice patologického hráčství a lze se s ním setkat i při léčbě jiných návykových poruch.

(Zdroj: drogy-info.cz) 

Jakou největší lež jsem řekl/a?

Jste na straně těch, kteří lžou? Pokud ano, podělte se s námi o největší lež, kterou jste o hraní řekl/a.

Pro druhou stranu této rovnice jsme taktéž vytvořili vlákno. Najdete ho v tématu Svépomocné informace a léčba - Rodina a blízcí hráčů - Jakou největší lež jsem slyšel/a?