Výherní automaty

Podělte se s námi o svou zkušenost s výherními automaty!

petr

1.10.2019 00:30:35
Sám automaty nehraju, ale zaujal mě Váš článek o automatech. Dostal jsem se k Bakalářské práci Jana Srubiana, který se rozhodl o renovaci výherního automatu Forbes. Především mě zaujalo, že se dá automat koupit. Student se zmiňuje i o způsobu fungování automatu. Jednalo se o mechanické zařízení, kde záviselo na každém milimetru. Seřizovači těchto automatů museli být skuteční umělci. Což osobně obdivuji. Podle popisu mohli hráči sledovat kutálející se mince za sklem, ovšem mince se kutálely i vevnitř automatu. Mince se kutálela po drahách z mosazi. O výhře, nebo prohře mince rozhodovala zručnost hráče. A výhru vyplácelo šest otvorů, jeden z nich vyplácel dokonce prémii. Otvory musel hráč trefit vhozenou mincí pomocí mechanického vhazovače. Pokud se mu to nepodařilo, mince se stala součástí výhry jiného hráče. Automat fungoval na prvorepublikové dvacetníky. To bylo problémem, ovšem student byl schopný stroj seřídit na současné koruny. Automat na pohled musel být krásnou uměleckou prací, osazen do dřeva s mosaznými detaily hodná obdivu. Chtěl bych se zeptat kdy byl tento automat vyráběn?

Jana reaguje na uživatele petr

1.10.2019 14:47:16
petr napsal: Sám automaty nehraju, ale zaujal mě Váš článek o automatech. Dostal jsem se...

Pěkný den, Petře,

děkujeme za Váš příspěvek. Je zajímavé, že jste zvolil zrovna české automaty, neboť se nyní věnuji článku na toto téma. Bude součástí rubriky Hrací automaty. Ano, mechanismus těchto automatů je vážně promyšlený. V současné době považujeme za průkopníky hracích automatů, jak Vámi zmiňovaný FORBES, tak hrací automat FORMA - obě značky vznikly ve 20. letech dvacátého století. Hrací automaty byly v obou případech vyráběny v Semilech a fungovaly na podobném principu.

Bližší informace se dozvíte v článku Hrací automaty: Počátky výherních automatů v Čechách, který bude v blízké době zveřejněn.

Těším se na další poznatky a dotazy

Za Neberte kurz

Jana

petr reaguje na uživatele Jana

1.10.2019 18:10:32
Jana napsala: Pěkný den, Petře, děkujeme za Váš příspěvek. Je zajímavé, že...
Děkuji za odpověď, počkám tedy s dotazem na článek, kde si informaci kdy byl vyráběn tento automat vyhledám.

Jana reaguje na uživatele petr

5.10.2019 23:28:04
petr napsal: Děkuji za odpověď, počkám tedy s dotazem na článek, kde si informaci kdy byl...

Dobrý den,

přikládám odkaz na článek -Hrací automaty: Počátky výherních automatů na našem území

Za Naberte kurz

Jana