Zaostřeno na on-line

11.11.2019, Markéta Málková

Našim úkolem v e-terénu je rovněž sledování aktuálního dění, které se týká hazardních her. V úterý 5. 11. 2019 jste mohli zaznamenat, že se v Praze konala národní konference Zaostřeno na on-line, která byla zaměřena na téma: Hazardní hry, hry na pomezí hazardu a nové technologie. Zúčastnili se jí zástupci Ministerstva financí, Úřadu vlády, odborné veřejnosti a neziskových organizací.
clues-150586_960_720.png

Jaké informace nám přinesla tisková konference? Hovořilo se zde zejména o nárůstu online hazardu, o regulaci hazardních her a o chystaném registru vyloučených hráčů, který chce Ministerstvo financí spustit v polovině příštího roku. Díky registru bude možné z hraní vyloučit příjemce dávek v hmotné nouzi, dlužníky v úpadku, hráče se soudním zákazem nebo nařízenou ochrannou léčbou závislosti a také patologické hráče, kteří o zapsání sami pořádají.

Nestihli jste konferenci? Zajímává Vás, jak to celé probíhalo? Naše kolegyně z Centra komplexní péče (CKP) Mgr. Veronika Častulíková se konference účastnila a my Vám s ní zprostředkujeme skupinový chat. V rámci tří dnů, vždy po dobu jedné hodiny, se budete moci naší kolegyně zeptat na vše kolem konference Zaostřeno na on-line.

Naši kolegové z CKP primárně pomáhají lidem v tíživé životní situaci s řešením jejich problému s návykovým chováním (patologické hraní, nelátkové závislosti – netolismus, workoholismus, patologické nakupování aj.) a také poskytují své služby rodinným příslušníkům a partnerům osob s adiktologickým problémem. 

Přesné informace, kdy se můžete těšit na skupinové chaty s naší kolegyní, Vám dáme vědět pomocí aktuality na webu a zároveň na našem Facebooku

Za tým Naberte kurz,

Markéta