Týden zodpovědného hraní

22.11.2021, Jana Šatánková

Týden zodpovědného hraní vznikl v rámci projektu Zodpovědné hraní, za kterým stojí Institut pro regulaci hazardních her. Cílem je společně šířit povědomí o principech kontrolovaného hraní, nástrojích, které k tomu lze využít a kam se v případě potřeby obrátit pro pomoc.
WEBINÁŘ_úvodní fotky k článkům (8).png

V rámci Týdne zodpovědného hraní pro Vás budou na našem webovém portále k dispozici tři odborníci z jiných služeb, kteří se věnují léčbě a pomoci hazardním hráčům. Neváhejte se jich na cokoli zeptat a zjistit, jakým způsobem mohou konkrétně pomoci právě Vám.

Hlavní obrázek článku

Ve STŘEDU od 12:00 – 16:00 se můžete těšit na Mgr. Víta Procházku Centra komplexní péče ve Zlínském kraji. Kterého už znáte ze skupinového chatu na téma Gaming – zdánlivě nezávadné hazardní prvky  nebo z webináře na téma WEBINÁŘ - Děti a videohry - Přibližte se jim

Ve ČTVRTEK od 13:00 – 16:00 zde bude Mgr. Darina Havlíčková, Ph.D., která je psycholožkou a terapeutka v Centru komplexní péče v Jihomoravském kraji.

A v PÁTEK od 12:00 – 16:00 bude na Vaše dotazy odpovídat Bc. Michal OšťádalCentra komplexní péče v Olomouckém kraji, který se dříve aktivně účastnil našich skupinových chatů: Rodina a blízcí hráčů, Craving/Bažení, Náhlá změna finanční situace, Vztahy v době krize nebo Nuda = výhra/prohra?

Více si o našich hostech můžete přečíst v jejich profilu, a to po rozkliknutí jejich fotografie v horním řádku. Zároveň se Vám objeví možnost Začít chat nebo Zanechat vzkaz, čímž s hosty můžete napřímo komunikovat.

Nezapomeňte také, že ve STŘEDU 24. 11. proběhne pravidelný webinář, který bude zaměřen na Dluhy a to i v kontextu Milostivého léta a nese název Jak z neduhu dluhů. Videopozvánku naleznete ZDE a na tomtéž odkazu najdete i od 18:00 živý stream.

Týden zodpovědného hraní Odhalte rizika a najděte cesty (3).png

 

V Centru Naberte kurz již 3. rokem pracujeme na tom, abychom zde byli pro hráče a sázkaře v různých fázích jejich hráčské kariéry. Pomáháme v rozpoznávání varovných signálů, zorientování se ve složitých situacích či hledání možností, jak snížit konkrétní rizika na minimum.

Tím, že se rozhodnete komunikovat s odborníkem – ať už pro zjištění, jak na tom s hraním jste, na řešení otázek problémového hráčství nebo prostě jen protože chcete s někým otevřeně mluvit o hazardu – neukazujete svoji slabost, ale naopak sílu v tom, že chcete zůstat u toho, že hru ovládáte Vy, a ne ona Vás. 

Mějte pěkný den

a Naberte kurz

Další články

Přemýšleli jste někdy nad tím, co obnáší registrace do společností provozujících hazard? Případně...

Většina lidí hraní i sázení odsuzuje. Hazard ale nemusí být tabu. Razíme tvrzení, že na hraní a...

Sebeomezující opatření

16.06.2021, , Svépomoc

Pokud jste se rozhodli vydat cestou zodpovědného hraní, určitě na ní narazíte na sebeomezující...