Skupinový chat s odborníkem: Zaostřeno na on-line 3

15.11.2019, Barbora Dařílková

Dnes se odehrál třetí a poslední skupinový chat zaměřený na konferenci Zaostřeno na online. Na Vaše dotazy opět odpovídala kolegyně Mgr. Veronika Častulíková, která se konference zúčastnila.
feedback-2990424_1920.jpg

Mimo jiné jsme navázali na chat předchozí, a to doplněním informací k problematice registru vyloučených hráčů. Diskutující totiž zajímalo, koho se toto vyloučení bude týkat. Od Veroniky se dozvěděli, že automaticky budou z hraní hazardních her vyloučeny osoby pobírající dávky hmotné nouze, osoby v exekuci, anebo v insolvenci. Do registru budou moct hráči vstoupit i dobrovolně. 

Okrajově se také objevilo téma stíracích losů a dotaz, zda si hráči v tomto registru budou moci dále zakupovat losy. Veronika tuto informaci zatím nemá, ale vývoj kolem registru budeme nadále sledovat a informovat o něm. 

V chatu jsme se také dotkli tématu hraní dětí a mladistvých. Konference se sice zaměřovala spíše na hraní počítačových her, Veronika nám ale popsala, že některé aspekty těchto her (např. tzv. loot boxy) jsou podobné hrám hazardním. Veronika se ve své praxi mimo jiné také setkává s hraním mladistvých. Na otázku jednoho z diskutujících, proč děti začínají hrát, však podle Veroniky neexistuje jednoznačná odpověď: „Podílí se na tom množství faktorů. Já si myslím, že velký podíl na tom má rodinné prostředí (vztahy v rodině, existující člen v rodině se závislostí), náplň volného času, kamarádi, možnost, jak se dostat k hazardním hrám.“ 

Tímto jsme uzavřeli sérii chatů o proběhlé konferenci, už teď ale připravujeme další témata. Děkujeme Veronice a všem diskutujícím. 

Za tým Naberte kurz,

Bára