Skupinový chat s odborníkem: Zaostřeno na on-line 2

14.11.2019, Markéta Málková

Hostem našeho již druhého chatu byla opět naše kolegyně Mgr. Veronika Častulíková z Centra komplexní péče, která se proběhlé konference účastnila. Konference byla zaměřena na téma: Hazardní hry, hry na pomezí hazardu a nové technologie.
icon-2430270_960_720.png

A co nám naše kolegyně v rámci druhého chatu ke konferenci prozradila? Tématem tohoto chatu byla zejména otázka týkající se chystaného registru vyloučených hráčů. Toto téma naše kolegyně hodnotila jako horké téma. Zejména potom z důvodu, že na jeho spuštění čeká mnoho lidí již od roku 2017. Prozradila nám rovněž, že na přelomu roku 2019/2020 bude zveřejněna technická dokumentace, po Novém roce bude spuštěn testovací režim registru a někdy v polovině roku 2020 by měl být registr plně funkční.

Naše kolegyně hodnotila konferenci jako přínosnou, zejména díky novým podnětům pro práci s dětmi a mladistvými v rámci prevence týkající se gamingu a hraní počítačových her. V chatu zaznělo opět téma loot boxů, se kterým se naše kolegyně setkává v rámci lektorování primární prevence problémového hráčství.

Co na to říkáte? Zaznamenali jste tuto novinku týkající se spuštění registru vyloučených hráčů? Zítra se můžete těšit na poslední ze série skupinových chatů na toto téma. Na Vaše dotazy se bude opět těšit naše kolegyně Mgr. Veronika Častulíková. 

Děkujeme naší kolegyni a všem diskutujícím za jejich účast.

Za tým Naberte kurz,

Markéta