Skupinový chat s odborníkem: Zaostřeno na on-line 1

13.11.2019, Eliška Garnolová

Aneb co se událo v prvním ze tří plánovaných skupinových chatů tématicky zaměřených na nedávno proběhlou konferenci s názvem Zaostřeno na on-line.
poker-4518181_1280.jpg

Naše kolegyně z Centra komplexní péče, Mgr. Veronika Častulíková, přijala naše pozvání. A to rovnou ve tři po sobě jdoucí dny, pokaždé v různý čas, aby se mohl přidat kdokoliv z Vás. Máte možnost pokládat dotazy, na které se Vám bude snažit, co nejlépe odpovědět.

Na prvním skupinovém chatu jsme se proto dozvěděli o loot boxech, se kterými se setkáváme v počítačových hrách. Loot box neboli balíček výhod si může zakoupit hráč s tím, že nikdy předem neví, co získá. Obecně lze tedy říct, že tento nákup „výhody“ s sebou nese velmi vysoké procento náhody a přibližuje se tak principu, jak ve své podstatě funguje hazard.

V chatu jsme také zmínili problematiku nárůstu a oblíbenosti online hraní hazardních her. V poslední době se totiž dostává do popředí, zejména tedy kurzové sázení. Online prostor přináší snazší dostupnost hazardu a zároveň rizika s tím spojená. Právě v online prostředí se může hráč kdykoli připojit a stačí mu k tomu pouze chytrý telefon. 

Padl také dotaz ohledně záznamu z konference. Bohužel se nám pro tuto chvíli nepodařil dohledat, pokud jste na něj však narazili, budeme rádi, pokud se s námi o něj podělíte. Pro zatím však můžete kliknout zde na stránky Úřadu vlády ČR, kde naleznete alespoň zvukový záznam z tiskovky po konferenci. 

Děkujeme našemu hostu a také všem zúčastněným.

Těšíme se na Vás v dalších skupinových chatech, které pro Vás nyní budeme připravovat mnohem častěji a pravidelněji.

Za tým Naberte kurz,
Eliška