Skupinový chat s odborníkem: Rodina a blízcí hráčů

14.2.2020, Barbora Dařílková

Pozvání do skupinového chatu na téma Rodina a blízcí hráčů přijal kolega a terapeut z olomouckého Centra komplexní péče (CKP), Bc. Michal Ošťádal. Chat se nevěnoval tomuto tématu pouze v obecné rovině, dozvěděli jsme se také novinky o kampani 8:1, kterou kolega Ošťádal v rámci CKP zaštituje. V tomto článku Vám přinášíme shrnuti skupinového chatu, doplněné o informace z rozhovoru s Michalem Ošťádalem.
man-3687274_960_720.jpg

„Kampaň 8:1 vznikla jako iniciativa oslovit méně viditelnou skupinu lidí, kteří jsou zasaženi negativními dopady hazardních her, aniž by se jich přímo účastnili. Tím myslím osoby blízké, kterými jsou z většinové části manželky a partnerky hráčů, nebo třeba také rodiče hráčů,“ říká Ošťádal.

I když z průzkumů vychází, že mužů hrajících hazard je poměrově zhruba 9 krát více jako žen, neznamená to, že se kampaň věnuje jen jim. Mezi osoby blízké zasažené hazardem patří samozřejmě také manželé nebo partneři hráček. Během chatu jsme se dozvěděli, že kampaň 8:1 v tuto chvíli připravuje další komiks, který bude právě na tuto, méně typickou, dynamiku upozorňovat. Vyjít by měl zhruba do dvou týdnů a najdete ho jako vždy na webu 8ku1.cz

Zábavné komiksy upozorňující na problematiku rodin hráčů však nemusíte číst pouze online. Komiksy se rozdávají na hlavním nádraží v Olomouci, Přerově, Prostějově a také Zábřehu na Moravě. Podle Ošťádala mají lidé o komiksy velký zájem; obvykle je 600 ks jednoho dílu komiksu rozdaných za necelé dvě hodiny.

Pokud se Vám ještě tištěný komiks nepodařilo získat, nezoufejte! „Kampaň chceme vést dlouhodobě, jelikož nám přijde důležité, abychom průběžně zviditelňovali dopady závislosti na hazardních hrách na osobách blízkých. Již teď máme namyšlené další možné způsoby, jak kampaň dále rozvíjet. Ty si však necháváme na později.“ 

My Vás samozřejmě o dalších novinkách v kampani 8:1 budeme nadále informovat. Více se také dočtete v předchozím článku, který jsme o kampani publikovali. 

Za tým Naberte kurz,

Bára