Na Vánoce spolu, ale vlastně každý sám

24.12.2022, David Březina

Vánoce jsou ze všech svátků nejvíce spojovány s rodinou, co ale když u slavnostní večeře sice sedíte všichni dohromady, ale v myšlenkách jste jinde?

Co když místo sdílení radosti s rodinou přemýšlíte o tom, kolik byste zrovna mohli vyhrávat v ruletě? Nebo se možná někde odehrává sportovní utkání, na které byste mohli sázet live? A co když vám při štědrovečerní večeři unikají vánoční bonusy u vaší oblíbené sázkové kanceláře? Co dělat s tím, když je těžké být celý den bez hry? 

Pokud vás právě přepadají podobné pocity, je pravděpodobné, že jste zvyklí hrát pravidelně. Možná jste hrou během roku zaujatí natolik, že přestáváte svým blízkým rozumět, a proto je pro vás těžké s nimi najít společnou řeč, a tak raději v myšlenkách utíkáte k tomu, co znáte a je bezpečné – hraní. 

Pokud si hráč má nastavit zrcadlo a postavit se k nepříjemnostem čelem, kdy jindy, než o Vánocích? Svěřte se blízkým, že se necítíte dobře. Nemusíte být konkrétní a mluvit přímo o hraní, stačí sdílet své pocity. Možná vám rodina pomůže odvést pozornost od toho, co vás tíží, a začnete se společně znovu poznávat. 

​​​​​​​