Tombola a Vaše peníze

29.12.2019, Eliška Garnolová

Zamysleli jste se někdy nad otázkou: Kolik koupených lístků do tomboly je málo a kolik moc?

Na tuto otázku je těžké najít odpověď a každý svou míru bude mít jinde. Pojďme se společně zamyslet nad tím, které faktory vstupují do našeho rozhodování. 

Množství losů, se kterými vstoupíme do hry se odvíjí od Vašeho příjmu a výše volných peněz, které máte k dispozici. Svou roli zde také bude hrát cena samotného losu, atraktivita výher a dokonce i samotné prostředí a atmosféra akce, jenž jsou také neodmyslitelně spojené s danou společenskou událostí.

Je vhodné si předem stanovit částku, kterou jsme ochotni vložit do hry s tím, že bychom nevyhráli ani jednu cenu. Je to 20Kč, nebo snad 100Kč, 250Kč nebo 500Kč? Nebo ještě více? (ať už tak nebo onak) Rozhodně by to však měla být Vaše volba, které se následně budete po celou dobu akce držet. Minimálně proto, abyste mohli své hráčské počínání zpětně adekvátně zhodnotit.

Zároveň nedoporučujeme snažit se počítat s jasnou výhrou, přestože bývá obvyklé, že právě v tombole bývá obvykle obdarovaný téměř každý. Je vhodné si zvolit peníze, které jakoby navíc. Nemělo by se jednat o peníze, které byly původně určené na něco jiného. Například na platbu nájmu, dárky na Vánoce nebo na odvoz ze společenské události. Přemýšlejte nad svými financemi tak, abyste se nedostali do nepříjemné situace, kdy budete nuceni si půjčit nebo strávit daný večer jinak, než jste původně plánovali.

Kde máte Vy svou míru v počtu lístků do tomboly? Co rozhoduje o počtu koupených lístků u Vás? Napište nám do diskuzního fóra a pojďme se společně podívat na své zkušenosti. 

HR: Zamyslete se, kolik peněz jste ochotni vložit do lístků na tombolu v případě, že by ani jeden nebyl výherní. 

Za tým Naberte kurz, 

Eliška

Další články

Logo Naberte Kurz - defaultní obrázek pro články

Společně s koncem roku a začátkem dalšího nám přichází plesová sezóna. A co patří k plesům?...

Logo Naberte Kurz - defaultní obrázek pro články

Každý nejspíš zná tombolu. Obvykle je to neodlučitelná součást všech plesů. Ale jak to teda s ní...

Logo Naberte Kurz - defaultní obrázek pro články

O tombole jsme se již párkrát bavili, ale co teda dělat, pokud jí chcete pořádat, ale bojíte se...