Hokej: Výzva pro obdivovatele NHL

1.10.2019, Radka Cázerová

Pomozte nám získat přehled o NHL. V článku naleznete otázky na které hledáme odpovědi.

Milí uživatelé webu, rozhodla jsem se Vás vyzvat ke spolupráci. Nemohla jsem si nevšimnout, že tento týden k nám zavítá NHL. Ráda bych se o NHL dozvěděla více. Vzhledem k tomu, že úplně nepatřím mezi hokejové odborníky, tak disponuji pouze základními znalostmi o hokeji. Moje dosavadní hokejová pozornost se zatím upínala pouze na zápasy České hokejové reprezentace.  I přes fanouškovské odhodlání se mi ještě nikdy nepodařilo zhlédnout všechna utkání, kde naši borci zpravidla bojují jako lvy. Proto je pro mě NHL stále velkou neznámou a chci se o NHL dozvědět víc. Pomůžete mi s tím? V diskuzním fóru jsem proto založila speciální vlákno, které věřím, že využijeme pro společné uchopení tohoto tématu. Pro jistotu jsem založila i místnost ve skupinovém chatu, ale budu ráda, když se na mě obrátíte i pouze v rámci chatu individuálního.

O tom, že hokejová NHL zavítá do ČR, se údajně diskutovalo již v roce 2018, kdy Gary Bettman informaci zveřejnil na tiskové konferenci v Helsinkách. Kdo je onen pro mě záhadný Gary? A jakou roli hraje v NHL? Dále jsem zjistila, že se NHL v letošním roce dostává do Prahy po dlouhých 9-ti letech. Naposledy zde tato hokejová soutěž tedy byla v roce 2010, kdy se dvakrát v O2 areně představily kluby Phoenix a Boston. Premiéra pro hokejovou NHL v Praze byla ovšem již o dva roky dříve, a to v roce 2008. Tehdy se o zábavu postaraly zápasy New York Rangers s Tampou Bay. Rangers se také utkali s pražskou Spartou v Tipsport Areně v rámci přípravy na utkání ve Švédsku.

Zajímá mě, proč se NHL rozhodla navštívit ČR. Proč po tak dlouhé době? Je to snad tím, že reaguje na české hráče v NHL? Jako byl například (i mnou známý) Jarda Jágr. Proč se tedy jedná o tak velkou hokejovou událost, teda jestli vůbec? 

Pochopila jsem, že letos chystá NHL pro své fanoušky nabitý program. Pro nás to bude již tento týden v Praze. Konkrétně ve čtvrtek 3. října je v Pražské O2 areně možnost sledovat Chicago Blackhawks a Philadelphia Flyers při jejich tréninku, který bude zpřístupněn veřejnosti. Trénink bude probíhat od 15 hodin do 17:45. Vstupenky na trénink jsou však z oficiálních webů již téměř rozebrány (kromě VIP lístků).  Pokud vím, tak na samotný trénink si vsadit nepůjde. Ani si sama nemyslím, že by se mohlo jednat o legální sázkařskou příležitost. Rozhodně by se, podle mě,  nepodařilo splnit všechny povinné náležitosti, a sama ani nevím, na co by se právě na tréninku dalo vsázet. A bylo by to vůbec vhodné?  Bude mít trénink podobu utkání dvou týmu? Nebo nácviky střel na bránu[c1]?

Následně v pátek 4. 10. proběhne první ostrý zápas obou týmů v sezóně. Jak to zahýbe s hokejovými tabulkami? Zápas by měl začínat ve 20:00 a byl vyprodaný již během několika hodin od spuštění prodeje vstupenek. Zápas bude živě přenášet stanice Nova sport 1 a probíhat bude opět v O2 areně v Praze. Pokud jste se na zápas do Prahy nedostali, tak já vím, že Brno NHL[c2] neignoruje, a nabídne velkoplošnou projekci rovnou na Zelném trhu. Fanouškovskou zónu otevře už v 18:30. 

Hokej ovšem není všechno, co NHL v Praze předvede! Můžeme se prý těšit na unikátní pojízdné muzeum vzdávající hold tomuto hokejovému světu. V den tréninku, a následně i zápasu, se na parkovišti před O2 arenou usídlí dva kontejnery, které budou zdarma přístupné. V prvním kontejneru tohoto muzea nalezneme dotykové obrazovky s informacemi o hráčích, konzoli s hrou EA Sports NHL 20 a možnost si vytvořit vlastní hokejovou kartičku. Já nejvíc vsázím na ty kartičky, to bude pecka. Jsem zvědavá, na kolik lidí se tato šance usměje. Druhý kontejner pak nabídne repliky míst v kabině NHL a bude poskytovat možnost vyzkoušet si skutečnou výstroj některých hráčů, změřit tvrdost střely a porovnat ji s hvězdami NHL. Nebo si dokonce změřit svoji střeleckou přesnost či umění kličkovat s hokejkou. 

Tak co, cílí tato NHL akce i na náš hráčský svět? Za mě rozhodně ano a to z mnoha důvodů. Pojďte si je se mnou, nebo s mými kolegyněmi, projít a případně jen prohodit pár milých slov. Budeme rádi i za jakékoliv zajímavosti ze světa NHL a případně i Vaše srovnání z předchozích let a nebo jen Vaše vlastní zážitky a zkušenosti. 

Za tým naberte kurz Radka


HR: Trénink zřejmě nebude sázkařskou příležitostí, to může být řešení pro sázkaře, kteří nechtějí sázet, a sledování klasického zápasu by pro ně bylo pokušení. 

HR: Návštěva akce může přispět k prevenci zanoření do hry (Sázení).


http://nhl.cz/nhl-zpatky-v-praze-nejspis-uz-pristi-rok-premyslime-o-tom-rika-bettman/5016661

https://sport.tn.nova.cz/clanek/nhl-v-praze-zelny-trh-v-brne-ozije-projekci-ocekavaneho-zapasu.html

https://www.sport.cz/hokej/nhl/clanek/1148396-bude-to-velky-vyhlizi-kubalik-svuj-debut-v-nhl-v-praze-proc-nema-tolik-listku-jako-voracek.html

http://www.radiotv.cz/p_tv/zapas-nhl-v-praze-na-hlavni-nove-nova-sport-pripravuje-prenos-z-treninku/ 

https://www.nhl.com/cs/news/nhl-global-fan-tour-v-praze/c-309590160